امین حسنوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیته‌ای متشکل از نمایندگان غذا و داروی استان، سازمان صمت و استانداری تشکیل تا با هماهنگی توزیع اقلام انجام و همه شکایات‌ها نیز به همین کمیته ارجاع داده می‌شود. وی با بیان اینکه براساس تصمیماتی که در کمیته مذکور گرفته شده بناست روزانه تولیدات شرکت الکل‌سازی ویسیان […]

امین حسنوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیته‌ای متشکل از نمایندگان غذا و داروی استان، سازمان صمت و استانداری تشکیل تا با هماهنگی توزیع اقلام انجام و همه شکایات‌ها نیز به همین کمیته ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس تصمیماتی که در کمیته مذکور گرفته شده بناست روزانه تولیدات شرکت الکل‌سازی ویسیان به صورت کلی در داروخانه‌های استان زیر نظر معاونت غذا و دارو و انجمن داروسازان با صدور لیست و یا حواله و مقدار آن توزیع شود و این شرکت حق فروش به سازمان‌ها و ارگان‌ها را بدون حواله غذا و دارو ندارد.

حسنوند اضافه کرد: نحوه نظارت بر توزیع (الکل و تجهیزات پزشکی) در داروخانه‌ها فقط به صورت گشت‌های مشترک با نماینده معاونت غذا و دارو و استانداری انجام و هرگونه بازرسی خارج از گشت مشترک ممنوع است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: واحدهای تولیدکننده ژل و مواد ضدعفونی کننده (اسپری)   پس از تولیدمحصول میزان تولید را به سازمان صمت و معاونت غذا و دارو با قیمت مصوب اعلام تا از طریق شبکه توزیع رسمی اقدام شود که درصورت عدم ارسال آمار تولید و توزیع از تحویل سهمیه بعدی الکل خودداری خواهد شد.

وی در مورد کشف کالاهای سلامت محور گفت: هرگونه کشفیات کالاهای سلامت محور (الکل، ماسک، ضدعفونی کننده‌ها) در اختیاردانشگاه علوم پزشکی لرستان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام