به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سعیدرضا کیخا، ملی‌پوش ژیمناستیک در رشته خرک که در رنکینگ جهانی ژیمناستیک در جایگاه چهارم قرار دارد، درخصوص کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در مسابقات انتخابی به خبرنگار برنا گفت: در سال ۹۷ اردوهای مستمر و خوبی برگزار شد و در مسابقات متعددی شرکت کردیم که […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سعیدرضا کیخا، ملی‌پوش ژیمناستیک در رشته خرک که در رنکینگ جهانی ژیمناستیک در جایگاه چهارم قرار دارد، درخصوص کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در مسابقات انتخابی به خبرنگار برنا گفت: در سال ۹۷ اردوهای مستمر و خوبی برگزار شد و در مسابقات متعددی شرکت کردیم که نتایج مطلوبی هم کسب شد. به امید خدا از هفته آخر فروردین، اردوهای تیم ملی جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان آغاز می شود که این رقابت‌ها از سری تورنمنت‌های کسب سهمیه المپیک است.  

وی افزود: سطح مسابقات آسیایی کم‌تر از المپیک و رقابت‌های جهانی نیست، به این منظور که اکثر قهرمانان المپیک، ژیمناست‌های کشورهای آسیایی مثل چین، کره شمالی، کره جنوبی، ژاپن، چین تایپه، ویتنام، روسیه، ازبکستان و قزاقستان در رقابت‌های آسیایی حضور دارند. پیش بینی نتایج بسیار سخت است اما با‌توجه به نتایجی که در گذشته داشتیم، بسیار امیدوار هستیم.

کیخا ادامه داد: طی سال ۹۷ در چند تورنمنت جهانی حضور داشتم که امتیاز برای کسب سهمیه المپیک داشتند. در اولین مسابقه مدال برنز کسب کردم که من را برای ادامه راه بسیار امیدوار کرد. بعد از آن در مسابقات جام جهانی باکو و دوحه قطر مقام چهارم و پنجم را بدست آوردم. در حال حاضر در رنکینگ جهانی در جایگاه چهارم قرار دارم و برای اولین بار این اتفاق ارزشمند برای کشور ما افتاده است و دستاورد بسیار مهمی محسوب می‌شود. نفرات اول تا سوم رنکینگ جهانی از قاره آسیا هستند و اختلاف امتیازات بسیار کم است. امیدوارم در مسابقات آینده با برنامه ریزی بتوانم اختلاف امتیازات را کم‌تر کنم و از حریفان خود پیشی بگیرم.

ژیمناست تیم ملی گفت: در حال حاضر کسب سهمیه المپیک که هدف اصلی ما است، از کسب مدال المپیک هم سخت‌تر است. در مسابقات انتخابی محدودیتی وجود ندارد و تمام ورزشکاران برتر دنیا در این رقابت‌ها حضور دارند و سطح مسابقات بسیار بالا است. به عنوان مثال، در مسابقات دوحه قطر در خرک حلقه ۵۰ ورزشکار مدعی دنیا از ۵۰ کشور شرکت کرده بودند اما تعداد ورزشکارانی که به المپیک راه پیدا می‌کنند محدود است.