محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری درباره لزوم اهتمام به مقاومت، اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل هرگونه ظلم از ناحیه استکبار ایستادگی کردیم و در شکست توطئه‌های آنها موفق بوده‌ایم و باید توجه کنیم که علت این پیروزی‌های ما مقاومت بود. وی ادامه […]

محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری درباره لزوم اهتمام به مقاومت، اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل هرگونه ظلم از ناحیه استکبار ایستادگی کردیم و در شکست توطئه‌های آنها موفق بوده‌ایم و باید توجه کنیم که علت این پیروزی‌های ما مقاومت بود.

وی ادامه داد: اگر در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد مقاومت مردم و جوانان نبودیم – با توجه به این‌که در آن واحد با ۳۳ کشور می‌جنگیدیم- باید در روزهای اول جنگ شکست می‌خوردیم، اما مقاومت و پایداری همه مردم موجب شد که ما بتوانیم کشور را حفظ کنیم. در موضوع مقابله با آمریکا و تحریم‌های ظالمانه ما به پیروی از ائمه اطهار و امام حسین (ع) در مقابل آنها پایداری و مقاومت خواهیم کرد. مقاومت در مقابل ظلم مکتب ماست و آموزه دینی ما است.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر تمام مردم جهان را برای قضاوت فرا بخوانیم آنها می‌پذیرند که این تحریم‌ها غیرقانونی، ظالمانه و برخلاف موازین حقوقی و بین‌المللی است. ما در مقابل این ظلم آشکار چاره‌ای جز مقاومت نداریم اما این مقاومت باید همگانی باشد. مسئولین نیز باید هرچه بیشتر به این مهم توجه داشته باشند.

کاظمی عنوان کرد: هیات حاکمه آمریکا متزلزل است. از سویی ترامپ می‌گوید من آماده مذاکره هستم از سویی دیگر پمپئو از افزایش تحریم‌ها سخن می‌گوید و به دنبال این موضوع اخیرا شاهد تحریم پتروشیمی ایران بودیم. بی‌اعتبارترین موضع‌گیری‌ها و بی‌اعتبارترین تشکیلات سیاسی، ترامپ و کابینه ترامپ است. مذاکره با این تشکیلات غیرمتعادل امری بی‌اساس است. تنها راه این است که آنها اول به برجام بازگردند سپس می‌توان مذاکره را در قالب همان برجام ادامه داد.

انتهای پیام