محمد سالک در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی ایران در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹، اظهار کرد: از نظر من در حال حاضر شرایط تیم ملی والیبال خوب است و بازیکنان هماهنگی لازم را دارند. همچنین اعتماد به نفس ملی‌پوشان به قدری بالاست که می‌توانند حتی مقابل تیم‌های بزرگ عملکرد […]

محمد سالک در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی ایران در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹، اظهار کرد: از نظر من در حال حاضر شرایط تیم ملی والیبال خوب است و بازیکنان هماهنگی لازم را دارند. همچنین اعتماد به نفس ملی‌پوشان به قدری بالاست که می‌توانند حتی مقابل تیم‌های بزرگ عملکرد مناسب را داشته و به برتری برسند.

او افزود: رفته رفته و در بازی امروز مقابل آلمان، شاهد آثار خستگی در ملی‌پوشان بودیم که دلیل آن فشار زیاد بازی‌ها بود. با این حال کسب سه برد در هفته اول لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹، عملکرد خوبی بود که ملی‌پوشان توانستند از خود بر جای بگذارند.

این کارشناس والیبال در پاسخ به این سوال که آیا نبود بازیکنان اصلی تیم‌های چین، ایتالیا و آلمان را می‌توان دلیل پیروزی‌های ایران دانست، اظهار کرد: چین تیم آماده‌ای بود، ایتالیا و آلمان هم بازیکنان خوبی در اختیار داشتند. نمی‌توان این موضوع را دلیل موفقیت تیم ملی ایران دانست. چرا که تیم‌های آلمان و ایتالیا از بازیکنان خوبی استفاده کرده بودند. هماهنگی و شرایط تیم ملی ایران قابل قبول است و می‌توان با این شرایط به آینده امیدوار بود. می‌توان یکی از اصلی‌ترین دلایل عملکرد و شرایط خوب تیم ملی را حضور بازیکنان ما در لیگ‌های خارجی دانست.

او در مورد نقاط ضعف و قوت تیم ملی در هفته نخست لیگ ملت‌ها نیز گفت: فکر می‌کنم در این دوره عملکرد ما در زدن سرویس‌ها خیلی خوب بود. چند تن از بازیکنان ما سرویس‌های پرشی پرقدرت با دقت بالا را می‌زنند که نقطه قوت تیم است. همچنین حضور بازیکنانی چون امیر غفور، که شرایط آرمانی دارد سنگینی وزنه تیم ما را بیشتر می‌کند.

سالک افزود: بازیکنانی چون سعید معروف که همیشه شرایط آرمانی دارند نیز تیم را در شرایط سخت سرپا نگه می‌دارد اما، نقطه عطف تیم ملی ایران حضور بازیکنی چون پوریا فیاضی است. او در بهترین شرایط خود قرار دارد و می‌تواند با توپ گیری‌ها در انتهای زمین و زدن سرویس‌های خوب‌، نتیجه را به سود ایران رقم می‌زند.

سرمربی تیم خاتم اردکان با اشاره به نقاط قوت تیم ملی در مورد ضعف‌ها نیز گفت‌: در ایران همیشه نتیجه‌گرایی الویت است و ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی ایران این موضوع را دریافته است و ریسک استفاده از بازیکنان جوان را نمی‌پذیرد. با این حال فکر می‌کنم باید در کنار این موضوع به جوانان خوبی که در تیم داریم نیز میدان دهیم. از نظر من بازیکنانی چون علی‌اصغر مجرد، محمدرضا حضرت‌پور و جواد کریمی می‌توانند با میدان دیدن مهره‌های تأثیرگذاری شوند.

او افزود: حضرت‌پور که در این بازی‌ها عملکرد خوبی داشت و مجرد نیز می‌تواند خیلی بهتر از دیدار مقابل چین بازی کند، او نیاز دارد که میدان دیده‌تر شود. جواد کریمی هم یکی از پاسورهای جوان والیبال ایران است که آقای کولاکوویچ باید از او بیشتر استفاده کند.

محمد سالک در پایان درباره هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال نیز گفت‌: هفته آینده یکی از سخت‌ترین هفته‌ها برای تیم ملی در این مسابقات است. تیم‌هایی چون برزیل، آرژانتین و ژاپن در این دوره عملکرد خوبی داشته‌اند که کار را برای هر تیمی سخت می‌کنند. شرایط آمادگی جسمانی و روحی بازیکنان ما بسیار خوب است و می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد اما، نیاز است سرمربی تیم ملی به جوان‌ترهای خود اعتماد کند تا به دلیل فشار زیاد بازی‌ها، نفرات تأثیرگذار و اصلی تیم مانند امیر غفور، سعید معروف و… دچار مصدومیت نشوند.

انتهای پیام