وی تاکید کرد: در این میان بعضی از کارخانه های ایرانی من جمله چادر مشکی ایرانی، با توجه به نظر مثبتی که بر روی آن داشتیم به سبب استفاده بالای آن و اینکه با قیمتی مناسب به دست مردم برسد، متاسفانه بالاترین تغییر نرخ از کارخانه به دست عمده فروشان را داشته است، ما چادر […]

وی تاکید کرد: در این میان بعضی از کارخانه های ایرانی من جمله چادر مشکی ایرانی، با توجه به نظر مثبتی که بر روی آن داشتیم به سبب استفاده بالای آن و اینکه با قیمتی مناسب به دست مردم برسد، متاسفانه بالاترین تغییر نرخ از کارخانه به دست عمده فروشان را داشته است، ما چادر مشکی را حدود ۵ ماه گذشته با نرخ ۷۰۰۰ تومان خریداری می کردیم پس از آن نرخ آن به ۱۰ هزار تومان رسید اما در حال حاضر نرخ آن به ۱۶ هزار تومان افزایش پیدا نموده است.

رییس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد اظهار کرد: یعنی جنسی که به عنوان کالای تولیدی کشور خود ما بوده متاسفانه بالاترین افزایش نرخ را داشته است، اگر پارچه چادر مشکی ۱۰۰ درصد هم گران می گردید باید به نرخ ۱۴ هزار تومان می رسید.

شادمهر تصریح نمود: متاسفانه بعضی از کارخانه های ایرانی جهش نرخ بسیاری داشته اند که شروع کننده آن کارخانه چادر مشکی است، ما از این بابت ناراضی هستیم، زیرا به نام کالا و تولید ایرانی همکاران ما جنسی به طور عمده تهیه و توزیع می کنند که خود نرخ کارخانه دست کم دو  یا ۲.۵ وی با اشاره به اینکه پس از این اتفاق، کارخانه ملحفه نیز نرخ های خود را تغییر داد، اظهار کرد: بنابراین چادر نماز نیز گران گردید، اما بازهم در کمال خوشبختی بعضی ازهمکاران ما که خرید قبل داشته اند، هنوز با همان نرخ کالای خود را به دست مشتری می رسانند.

اگر همکاران ما بخواهند اجناس خود را با خرید جدید در بازار توزیع کنند شاهد افزایش نرخ دو مرتبه می باشیم که امید داریم به آن فاز نرسیم. وی دنبال کرد: ما به همکاران خود اعلام نموده ایم از کارخانه هایی که نرخ خود را افزایش داده اند، خرید نکنند تا با اجناس موجود در بازار و مغازه ها به یک تعادل نرخ برسیم و شاهد ثبات نرخ ها شویم.

رییس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد گفته بود: عمده ترین نگرانی و مشکل در سطح کشور در راستای پارچه، افزایش نرخ غیرمنتظره است که توان دارد برای استفاده کننده هم درصدی افزایش نرخ به وجود آورد، امید داریم با تهمیداتی که دولت در راستای جلوگیری از افزایش نرخ ها انجام می دهد شاهد افزایش نرخ در بخش نساجی و پارچه نباشیم.
 

مردم توان دارند با خرید کمتر بازار را متعادل کنند

وی در مورد تامین فرم مدرسه ها در سال جدید ، عنوان نمود: برای تامین پارچه برای فرم مدرسه ها مشکلی وجود ندارد، حالا مشکل افزایش قیمتی بوده که کارخانه ها لحاظ کرده اند، علاوه بر این تمام پارچه های مدرسه ها نیز ایرانی است، وقتی که کارخانه ۳۰ درصد جنس خود را گران کرده قطعا تهیه فرم مدرسه ها نیز با افزایش نرخ رو به رو خواهد گردید.

رییس اتحادیه صنف قماش فروشان مشهد با اشاره به اینکه مشکل ما این است که اگر مواد اولیه کارخانه ها تامین گردد و بر آنان نظارت کامل اعمال کنیم، نرخ پارچه افزایشی پیدا نمی کند، گفته بود: اگر مواد اولیه تامین نشود و کمیاب باشد، نظارت بر کارخانه ها نیز اعمال نشود شاهد افزایش نرخ می باشیم.

انتهای پیام