به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از هندو، با اهدای جایزه یک عمر دستاورد در جشنواره بین‌المللی فیلم کرالای امسال از ژان لوک گذار تجلیل می‌شود. آکادمی برگزار کننده این رویدا اعلام کرد این جایزه شامل یک جایزه نقدی یک میلیون روپیه‌ای هم می‌شود. بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از هندو، با اهدای جایزه یک عمر دستاورد در جشنواره بین‌المللی فیلم کرالای امسال از ژان لوک گذار تجلیل می‌شود.

آکادمی برگزار کننده این رویدا اعلام کرد این جایزه شامل یک جایزه نقدی یک میلیون روپیه‌ای هم می‌شود.

بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کرالا قرار بود ماه پیش برگزار شود اما برای شیوع کرونا به تعویق افتاد و حالا قرار است اواخر فوریه و اوایل مارس با رعایت نکات ایمنی کووید برگزار شود.

گدار که ساخت بیش از ۴۵ فیلم را در کارنامه دارد فیلمسازی است که زبان بصری فیلم‌ها را از طریق آثاری چون «آلفاویل»، «زن زن است» و «از نفس افتاده» تغییر داد.

وی قرار است به صورت آنلاین در این رویداد شرکت کند.

مقامات رسمی جشنواره گفتند از آنجا که به دلیل کرونا امکان سفر فراهم نیست به نیابت از سوی گدار، آدور گوپالاکریشنان فیلمساز هندی این جایزه را دریافت می‌کند.

گفته شده به مناسبت بیست و پنجمین سال برگزاری این جشنواره برنامه‌های خاصی تدارک دیده شده و یک تمبر به این مناسبت منتشر می‌شود.