به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی چین اعلام نمود وانگ شوون،  معاون وزیر بازرگانی چین با نمایندگان آمریکا تحت رئیس دیوید مالپاس، معاون وزیر خزانه داری در امور بین المل دیدار خواهد نمود. مشخص نیست این گفتگوها پیش یا بعد از ۲۳ اوت برگزار خواهد گردید که واشنگتن […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی چین اعلام نمود وانگ شوون،  معاون وزیر بازرگانی چین با نمایندگان آمریکا تحت رئیس دیوید مالپاس، معاون وزیر خزانه داری در امور بین المل دیدار خواهد نمود.

مشخص نیست این گفتگوها پیش یا بعد از ۲۳ اوت برگزار خواهد گردید که واشنگتن قرار است تعرفه روی ۱۶ میلیارد دلار کالای چینی را اعمال کند. چین اعلام نموده است این تعرفه ها را به نحو همانند جواب خواهد داد.

بعد از وضعیت تعرفه برروی ۳۴ میلیارد دلار واردات کالای چینی در ماه پیش، آمریکا به منظور تحت فشار قرار دادن چین برای دادن امتیازات تجاری، دریافت تعرفه ۲۵ درصدی روی ۱۶ میلیارد دلار کالای چینی را از ماه میلادی جاری شروع خواهد کرد. با لیست اخیر، اعتبار مجموع واردات چین که با تعرفه ۲۵ درصدی مواجه است به حدود ۵۰ میلیارد دلار می رسد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، علاوه بر این تهدید کرده است روی کالاهای چینی به ارز ۲۰۰ میلیارد دلار و علاوه بر این روی ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر واردات چینی تعرفه وضعیت خواهد کرد تا چین را به تغییر مشی خود در راستای مالکیت معنوی، دسترسی بازار و سیاست های یارانه صنعتی مجبور کند.

آخرین دور گفتگوها دو طرف در اوایل ژوئن انجام گرفت که ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا با لیو هی، معاون نخست وزیر چین دیدار کرده بود. وزارت خزانه داری آمریکا هنوز به اعلامیه شهر پکن عکس العمل نشان نداده است. دیدار آتی نسبت به چهار دور گفتگوها قبلی که در آنان معاون نخست وزیر چین و وزیران بازرگانی و خزانه داری آمریکا حضور داشتند، در رتبه پایین تری انجام می گیرد.

سرمایه گذاران از این واهمه دارند که جنگ تجاری میان واشنگتن و شهر پکن به رشد جهانی عارضه خواهد زد و گروه های تجاری آمریکا تعرفه های بالای ترامپ را محکوم نموده اند.

انتهای پیام