فرهاد کریمی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با بیان اینکه پژوهش ها تدوین لایحه حقوقی رفاهی معلمان را در دست انجام داریم اظهار کرد: اواخر سال ۹۶ و در دو سه ماه موخر چهار پژوهش با مبحث قیاس وضع رفاهی و حقوقی معلمان ایران با معلمان  دیگر کشورها و علاوه بر این وضع حقوقی […]

فرهاد کریمی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با بیان اینکه پژوهش ها تدوین لایحه حقوقی رفاهی معلمان را در دست انجام داریم اظهار کرد: اواخر سال ۹۶ و در دو سه ماه موخر چهار پژوهش با مبحث قیاس وضع رفاهی و حقوقی معلمان ایران با معلمان  دیگر کشورها و علاوه بر این وضع حقوقی معلمان ایران نسبت به کارمندان سایر سازمان های ایران در پژوهشگاه پژوهش ها انجام شده هست.

وی اضافه کرد: متاسفانه فاصله ای که حتی بین معلمان ما با بقیه کارمندهای دولت وجود دارد فاصله خوبی نیست و باید به این سمت حرکت کنیم که دریافتی ها، رفاهیات و مزایای معلمان با سایر کارمندان دولت در سطح مناسب و منطقی قرار بگیرد.

ریاست پژوهشگاه پژوهش ها آموزش و پرورش با اشاره به تاکید وزیر و معاونین وزارت آموزش و پرورش در این زمینه و کوشش برای تدوین لایحه تازه ای برای حقوق معلمان اظهار کرد: مطالعاتی در این باره انجام شده بود اما پژوهش ها دیگری را طراحی نمودیم تا بتوانیم اطلاعات جامعی را در اختیار وزارتخانه قرار دهیم که با دست پر نسبت به تدوین لایحه اقدام نماید.

کریمی در مورد تفاوت سطح حقوق معلمان ایران با دیگر کشورها اظهار کرد: تفاوت ها تابع سرانه درآمد ملی و سایر ابعاد هست. از طرف دیگر بعضی اقلام رفاهیات به طور رسمی در احکام حقوقی و کارگزینی درج نمی توان که امر سنجش را دشوار می کند. ما زیادتر در پی عرضه راهکارهایی برای تقویت وضع رفاهی و حقوقی معلمان هستیم.

انتهای پیام