سروان محمد عباسی افزود: از این میزان بیش از ۱۰۰ کیلوگرم در سال جاری و ۶۸۵ کیلوگرم در سال ۹۸ کشف شده است. وی بیان کرد: این میزان مواد مخدر در اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر در نقاط مختلف این شهرستان کشف و ضبط شد. عباسی اظهار داشت: در این راستا ماموران انتظامی این شهرستان۴۳۴  قاچاقچی، نگهدارنده، […]

سروان محمد عباسی افزود: از این میزان بیش از ۱۰۰ کیلوگرم در سال جاری و ۶۸۵ کیلوگرم در سال ۹۸ کشف شده است.

وی بیان کرد: این میزان مواد مخدر در اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر در نقاط مختلف این شهرستان کشف و ضبط شد.

عباسی اظهار داشت: در این راستا ماموران انتظامی این شهرستان۴۳۴  قاچاقچی، نگهدارنده، توزیع کننده و مصرف کننده مواد مخدر را در این شهرستان دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: از این تعداد افراد دستگیر شده ۱۳۲ قاچاقچی، توزیع‌کننده، خرده‌فروش و نگهدارنده مواد مخدر در سالجاری بوده است.

وی با بیان اینکه در این زمینه ۱۵۶ دستگاه خودرو توقیف شد گفت: پنج باند مبارزه با مواد مخدر امسال در این شهرستان منهدم شد.

۲۹ راس دام در کهگیلویه و بویراحمد به تب مالت مبتلا شد

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تست بیماری تب مالت «بروسلوز» از یک هزار دام مشکوک به این بیماری انجام شده که از این تعداد ۲۹ مورد آن مثبت بوده است.

عبدالله بهمنش  اظهار داشت: این بیماری خطرناک میان انسان و دام مشترک بوده و بیشتر کسانی که با دام سروکار دارند را درگیر خواهد کرد.

وی افزود: این بیماری به عنوان یکی از مهم‌ترین بیماری‌های مشترک انسان و دام، به دلیل دارا بودن طیف وسیعی از علائم، بیماری هزار چهره نیز نامیده می شود.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: البته باید در نظر داشته باشیم که با رعایت بهداشت می‌توان به راحتی آن را کنترل کرد.

 بهمنش ابراز داشت: سال گذشته ۲۵۰ هزار راس گوسفند و بز و ۲۴ هزار راس گاو و گوساله در زمینه تب مالت در کهگیلویه و بویراحمد واکسینه شده اند.

وی تاکید کرد: احتمال می رود که علائم تب مالت پس از چند هفته تا چند ماه، از بین رفته و دوباره بازگردد و در برخی افراد، تب مالت می تواند مزمن باشد و علائم آن تا چند سال و حتی پس از درمان نیز ادامه یابد.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح واکسیناسیون دام‌ها از تیرماه و هم زمان با تامین واکسن تب مالت آغاز می‌شود.

بهمنش از مرکز بهداشت استان خواست تا موارد مثبت را به دامپزشکی استان اطلاع دهند.

مشکل آنتن اینترنت منطقه مسکونی آفتابگردان در شهر دوگنبدان رفع شد

گچساران -ایرنا-رئیس مخابرات گچساران گفت:مشکل آنتن دهی اینترنت در منطقه مسکونی تازه تاسیس محدوده تپه آفتابگردان در شهر دوگنبدان رفع شد.

آرش احمدی  اظهار داشت : با تبدیل سایت این منطقه به تکنولوژی اینترنت ۴G  تجهیز و مشکل چند ساله ارتباطی ساکنان تپه آفتابگردان،جاده کمر بندی و محور دوگنبدان به پازنان به طور کامل مرتفع شده است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی نصب دکل ،فندانسیون و  فنس این سایت از سال۱۳۹۲ آغاز شده بود اما به دلیل کمبود اعتبار راکد مانده بود.

رئیس مخابرات گچساران عنوان کرد: این طرح با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

گاز برخی مناطق روز چهارشنبه قطع می شود

یاسوج- ایرنا- روابط عمومی شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: گاز برخی مناطق شهر یاسوج مرکز این استان فردا چهارشنبه به مدت ۱۰ ساعت قطع می شود.

براساس این گزارش گاز مناطق بلهزار و مهریان ۱۰ساعت قطع می شود. زمان قطعی گاز این مناطق شهر یاسوج از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر خواهد بود. 

در این اطلاعیه عنوان شده است: دلیل اصلی قطعی گاز این مناطق شهر یاسوج تعمیر شبکه گازرسانی است. 

در ادامه این اطلاعیه آمده است: ساکنان این مناطق شهر یاسوج در زمان قطعی گاز از دستکاری تجهیزات گازرسانی خودداری و علاوه بر پیش  بینی تمهیدات لازم شیر گاز پس از کنتور منزل مسکونی خود را تا هنگام وصل مجدد بسته نگهدارند. 

تشکل حرفه‌ای دفاتر گردشگری در یاسوج راه اندازی شد

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به اینکه گردشگری یکی از محور های اصلی توسعه کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود، افتتاح تشکل حرفه‌ای دفاتر گردشگری از نیازهای مهم در راستای رونق گردشگری استان بود.

مجید صفائی افزود: برای تشکیل این انجمن اساسنامه تدوین‌شده و با این اقدام می‌توانیم در راستای برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌ها به بخش خصوصی نیز گام برداریم.

وی حمایت از تشکل های مردم نهاد به ویژه تشکل های گردشگری را جزو اولویت ها دانست و بیان کرد: تشکل های مردم نهاد به عنوان بازوان توانمند دولت نقش مهمی در معرفی ظرفیت های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دارد.