به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای مقدونیه ای اش در جواب به سوالی در مورد هجوم تروریستی در منبج اظهار کرد: به عنوان کشوری که در سالیان گذشته از تروریسم عارضه دیده هست در مقابله با تروریسم […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای مقدونیه ای اش در جواب به سوالی در مورد هجوم تروریستی در منبج اظهار کرد: به عنوان کشوری که در سالیان گذشته از تروریسم عارضه دیده هست در مقابله با تروریسم مصمم هستیم.

چاووش اوغلو افزود: آمریکا بعد از اکتساب اطلاعات لازم در مورد واقع شدن این سانحه این اطلاعات را با ما در میان خواهد گذاشت.

وزیر خارجه ترکیه افزود: تروریسم از ابتدا در سوریه مشکل ساز بوده هست اما واقع شدن این سانحه تروریستی نباید تصمیماتی که توسط ما اتخاذ شده هست را زیر سؤال ببرد.

او در ادامه اظهاراتش در مورد دیدار با دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: دیدارهای ما با آمریکا ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به دیدار ریاست ستاد کل ارتش ترکیه و همتای آمریکایی اش، اظهار کرد: در طراز اول این دو فرمانده در سوریه در مورد سازگاری های لازم در مورد خارج شدن نیروهای آمریکایی از سوریه اظهار کرد وگو کردند.

چاووش اوغلو در بخش دیگری از اظهاراتش در مورد منطقه امن سوریه موردنظر دونالد ترامپ اظهار کرد: این مسئله را در گذشته رجب طیب اردوغان ریاست جمهوری کشورمان اعلام کرده بود. ترکیه موضع های خود را در این باره به آمریکا اطلاع داده بود. علاوه بر این در دیدار مقام های نظامی دو کشور این مسئله مورد اظهار کرد وگو جای گرفت. ریاست جمهوری کشور ما به طور مستمر تاکید کرده که ایجاد منطقه امن در شمال سوریه برای ثبات این کشور بسیار با اهمیت هست. علاوه بر این این مسئله برای برگشت سوریه ای ها بسیار با اهمیت هست. گفتگوها با آمریکا ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

مترجم: ساناز عباسعلی زاده

دبیر: زهرا موسوی