عصر ایران-  سی اس۱۵ یکی از کراس اوورهای کامپکت(جمع و جور) ساخت چانگان است که در بازار چین باتوجه به تریم بین ۸۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰ دلار قیمت دارد. این کراس اوور از منظر ابعاد برابر با ۴۱۳۵ میلیمتر در طول، ۱۷۴۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۳۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای […]

عصر ایران-  سی اس۱۵ یکی از کراس اوورهای کامپکت(جمع و جور) ساخت چانگان است که در بازار چین باتوجه به تریم بین ۸۵۰۰ تا ۱۲۵۰۰ دلار قیمت دارد. این کراس اوور از منظر ابعاد برابر با ۴۱۳۵ میلیمتر در طول، ۱۷۴۰ میلیمتر در عرض و ۱۶۳۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۵۲۰ میلیمتر است.

روز گذشته نیز یکی از محصولات چانگان با نام ایی-پرو ۲۰۲۰ را معرفی کردیم(اینجا) که به عنوان کراس اوور الکتریکی وارد کاتالوگ فروش چانگان شده؛ با مقایسه ابعاد بدنه ایی-پرو و سی اس۱۵ در می یابیم که این دو در واقع یک محصول هستند که در نمونه الکتریکی جزئیات بدنه  فنی متناسب با یک محصول الکتریکی تغییراتی را همراه خود دارند.

فاصله از سطح زمین حدود ۱۵۰ میلیمتر است و وزن خالص خودرو نیز بین ۱۲۱۰ تا ۱۲۳۵ کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ های آلومینیومی در اندازه های ۱۶  و ۱۷  اینچی ارائه می شوند.

پیشرانه

در بخش پیشرانه از نمونه ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی با ۱۰۷ اسب بخار خروجی و گشتاور ۱۴۵ نیوتن متر استفاده شده است. بیشینه سرعت ۱۶۰ کیلومتر برساعت است.

در بخش جعبه دنده با توجه به تریم؛ نمونه ۵ سرعته دستی و ۵ سرعته دی سی تی قابل سفارش خواهد بود که هر دو مدل نیرو را به محور جلو انتقال می دهند.

از منظر شاخص مصرف سوخت باید به ۸٫۲ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر، ۴٫۹ لیتر در بزرگراه و ۶٫۶ لیتر در حالت ترکیبی اشاره کنیم. ظرفیت باک این خودرو نیز برابر با ۴۴ لیتر است.

کابین و ایمنی

سیستم تهویه در تمامی تریم های سی اس۱۵ غیر اتوماتیک است. از دیگر امکانات کابین باید به مواردی مانند: نشانگر امپر دیجیتال، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، استارت دکمه ای، بلوتوث، تهویه و گرم کن صندلی ردیف جلو و عقب، استراحتگاه دست ردیف جلو و عقب، پاور ویندوز جلو و عقب، اسکای روف الکتریکی، اینه های الکتریکی و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز ویژگی هایی مانند: ورود بدون کلید، کروز کنترل، رادار پارک جلو و عقب، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، سیستم پایداری الکترونیکی، دستیار حرکت در سربالایی، نوربالای تطبیقی، ایزوفیکس، ایربگ و… قابل اشاره هستند.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *معرفی شاسی بلند جدید از چانگان (+فیلم و تصاویر) *معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری چانگان(+تصاویر) *چانگان ایی-پرو ۲۰۲۰؛ کراس اوور جمع و جور ۱۶ هزار دلاری چینی (+عکس) *سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر) *چانگان سی اس۳۵ پلاس؛ تغییرات عمیق از ظاهر تا کابین (+عکس) *اوشان؛ محصول جدید چانگان با برچسب قیمت ۲۳۷۰۰ دلاری (+تصاویر) *یونی-تی(UNI-T)؛ شاسی بلند جدید “چانگان” با ویژگی های کاملا متفاوت! (+تصاویر) *ایدو ۲۰۲۱؛ نسل دوم سدان آشنای چانگان / مجموعه ای از امکانات ایمنی با قیمت رقابتی(+عکس) *شاسی بلند جدید چانگان معرفی شد/ اوشان اکس۵ رونوشتی از محصولات روز صنعت خودرو (+تصاویر) *چانگان اوشان اکس۷؛ شاسی بلند جدید چینی با نمایشگرهای دیجیتال و پیشرانه ۲۰۴ اسب بخاری (+تصاویر)