به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا از ساری؛ دکتر محمدرضا ییلاقی اشرفی در جدیدترین انتصابات مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، به‌عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان این اداره کل منصوب شد. این مدیر جوان در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا گفت: امروزه به این باور رسیده‌ایم که ظرفیت ورزش در ترویج و تبلیغ فرهنگ، […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا از ساری؛ دکتر محمدرضا ییلاقی اشرفی در جدیدترین انتصابات مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، به‌عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان این اداره کل منصوب شد.

این مدیر جوان در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا گفت: امروزه به این باور رسیده‌ایم که ظرفیت ورزش در ترویج و تبلیغ فرهنگ، انکار ناپذیر و مثال‌زدنی است و یک ابزار کارآمد برای پیشبرد اهداف فرهنگی در داخل و در سطح بین‌المللی خواهد بود.

وی افزود: اقدام ورزشکاری که با اعتقادات قلبی در میادین بین‌المللی و در اوج اقتدار، بر حجاب، نجابت و باور اعتقادی خویش پای می‌فشارد قابل مقایسه با هیچ اقدام هزینه‌بَر دیگر برای انتشار صحیح منش پهلوانی و باورهای دین نوین اسلام نیست که بتوان بواسطه آن فرهنگ ایرانی و اسلامی را برای کشورهای دیگر تشریح کرد. از طرفی کارزار بزرگ جنگ نرم دشمنان علیه این فرهنگ ناب که ریشه در دین مبین اسلام و فرهنگ غنی ایرانی دارد و همینطور در معرض خطر بودن ورزشکاران جوان که در سنین بسیار حساسی قرار دارند، می‌طلبد که نگاه خود را در عرصه اقدامات فرهنگی در ورزش بروز نمائیم و با توجه به شرایط امروز به‌صورت هوشمندانه و با پشتوانه برنامه‌ریزی علمی و استفاده از دانسته‌های پیشکسوتان، برای میادین ورزشی و ورزشکاران‌مان و مقابله با تهدیدات راهکار داشته باشیم.

سرپرست جوان معاونت فرهنگی و جوانان گفت: درباره سازمان‌های مردم نهاد جوانان همین بس که در تمام کشورهای توسعه یافته، بار اجرای برنامه‌های مختلف به دوش NGOها یا همان سمن‌هاست و دولت‌ها تنها بحث نظارتی خود را اعمال می‌کنند.

دکتر ییلاقی اشرفی با تاکید بر اهمیت سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه در تمام زمینه‌ها اظهار داشت: خوشبختانه نگاه دولت، استاندار  و شخص مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این زمینه بسیار امیدبخش و قابل تحسین است و نقطه عطف این مسئله بیانیه گام دوم رهبری است که در آن نقش برجسته جوانان در طراحی آینده به‌صورت پررنگی دیده شده است. باور مسئولان ملی و استانی این است که با میانداری جوانان بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد و به عبارتی جوان ایرانی این قابلیت و توان را دارد که به‌عنوان یک بال کمک کننده قوی در کنار دولت قرار گیرد و این مسئله را در سیل اخیر به وضوح دیدیم که چگونه در آن روزهای سخت سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان مازندران به دل مشکلات سیل زدند و نگاه‌ها را به خود معطوف کردند.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان تاکید کرد: برای قبول مسئولیت در این معاونت، برنامه‌های دقیق و اجرایی را به مسئولان بالادستی ارائه کردم و معتقدم با کمک جوانان و ورزشکاران استان می‌توانیم آن بُعد فرهنگی در ورزش استان مازندران را بیش از پیش تقویت کنیم و برای توسعه استان نیز شاهد حضور مسئولانه‌تر جوانان در همه ابعاد باشیم.

وی در پایان گفت: با توجه به وضعیت فعلی چاره‌ای جز اعتماد و میدان دادن به جوانان نداریم و همواره و در طول تاریخ نیز نتایج این اعتماد مثبت و قابل افتخار بوده است و لذا از همه مسئولان درخواست دارم با تاسی از فرموده‌های رهبر انقلاب درباره جوانان و همچنین توجه به سیاست‌های دولت، ورود جوانان به عرصه‌های مختلف سازندگی و تولید و حتی مدیریت را تسهیل نمایند که به اعتقاد حقیر، این مهم نجات بخش اقتصاد و جامعه خواهد بود.