به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، صفحه رسمی سردار غیب پرور در اینستاگرام با انتشار پستی به سانحه تروریستی میرجاوه عکس العمل نمایش داد. در این پست تاکید شده هست که در این پست تاکید شده هست که آنچه در میرجاوه رخ داد حقارت و پستی تروریست ها بود. درهمین ارتباط فرمانده ارتش پاکستان […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، صفحه رسمی سردار غیب پرور در اینستاگرام با انتشار پستی به سانحه تروریستی میرجاوه عکس العمل نمایش داد. در این پست تاکید شده هست که در این پست تاکید شده هست که آنچه در میرجاوه رخ داد حقارت و پستی تروریست ها بود.

درهمین ارتباط فرمانده ارتش پاکستان در اظهار کرد وگوی تلفنی با سرلشکر باقری، کارهای صورت گرفته جهت تعقیب و بازداشت تروریست های رباینده مرزبانان ایرانی در این مذاکره تلفنی، سرلشکر باقری بر لزوم حضور و استقرار هرچه زیادتر نیروهای نظامی و مرزبانی پاکستان در مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم و تثبیت امنیت در این منطقه های و ممانعت از تحرکات اشرار و تروریست ها تصریح کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز طی عزیمت دو روزه به مشهد مقدس از صنعت های دفاعی مستقر در مشهد بازدید کرد و از نزدیک در جریان تولیدات دفاعی این استان، تعاملات با نیروهای مسلح، انجام پروژه ها و قراردادها جای گرفت. امیر سرتیپ حاتمی در این بازدیدها با بیان اینکه گام هایی با اهمیت در تجهیز نیروهای مسلح در حوزه دریا برداشته ایم، امیر سرتیپ حاتمی در این بازدیدها با بیان اینکه ، از متخصیص صنعت دفاعی خواست تا با ابتکار و خلاقیت و تکیه بر دانش بومی با رویکرد انقلابی و جهادی، در پایین ترین زمان ممکن پاسخگوی احتیاج نیروهای مسلح باشند.

جنیدی، معاون حقوقی رییس جمهوری در عکس العمل به تمدید تعلیق از فهرست سیاه گروه اقدام مالی اظهار کرد: تمدید تعلیق از فهرست کشورهای مشمول کارهای سخت مبارزه ای مالی و بانکی، یک موفقیت دیگر درنبرد حقوقی هوشمندانه ای هست که دولت و ملت ایران برمبنای معیارهای مشروعیت و مدنیت بین المللی در ازای دولت ایالات متحده تحصیل کرده اند.

علاوه بر این صبح امروز، لایحه CFT در هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور معاون حقوقی ریاست جمهور و ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس ارزیابی گردید.

نایب ریاست کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه اجناس و کالاهای موجود در فروشگاه ها همگی پیش از گران شدن دلار تدارک دیده شدند، اظهار کرد: ما وارداتی با ارز ۱۷ یا ۱۸ هزار تومانی نداشته ایم. محمد کاظمی با تاکید بر کنترل احتکارهای خانگی و مشارکت خود مردم برای کاهش نرخ ها و کنترل وضع فعلی اظهار کرد: اگر بتوان حرص و ولع را در جامعه کنترل نمود و اگر فردی چیزی را که احتیاج ندارد خریداری نکند، شرایط روز به روز عادی تر خواهد گردید.

علاوه بر این محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری رشد چشمگیر درآمدهای نفتی و علاوه بر این انضباط مالی را شاهد بودیم، ابراز امیدواری نمود که در شش ماهه دوم با ثبات زیادتر در قوانین و تثبیت نرخ ارز آرامش به حوزه اقتصاد کشور برگردد.

یک عضو کمیسیون صنعت های و و معادن مجلس هم  چرایی تبعیت سازندگان ساختمان از نماهای غربی و علل پیاده نشدن الگوی ایرانی اسلامی بافت و نمای شهری را تعریف کرد و اظهار کرد: به نظر بنده تبعیت شهروندان از بافت و نمای شهری منطبق بر الگو و استانداردهای ایرانی اسلامی، ۳۰ درصد هست.

ریاست جمهور آمریکا با غیرقابل قبول خواندن فوت جمال خاشقجی، خبرنگار منتقد دولت عربستان در کنسولگری این کشورمدعی گردید که مسائل مربوط با وی باید با دقت و ملاحظه پیگیری گردند چراکه ریاض متحد بالقوه ای بر علیه ایران محسوب می گردد. دونالد ترامپ در ادامه اظهار کرد: آنان (عربستان) متحد خوبی برای ما در خاورمیانه بوده اند. ما به عربستان برای مبارزه با ایران نیازمندیم.

وزیر خارجه بحرین نیز در اظهار کرد وگو با یک شبکه سعودی دیگربار مدعی مداخله جمهوری اسلامی ایران در بحرین گردید و اظهار کرد که ایران و قطر در سال ۲۰۱۱ برای سرنگونی نظام بحرین از احزاب موجود در این کشور پشتیبانی کردند.

دبیرکل جنبش نُجَباء با بیان این که دولت و ملت عراق در فاز مهمی از تقویت ارتباطات با جمهوری اسلامی قرار دارند، زیرا ایران در زمان هجوم داعش به عراق تنها کشوری بود که درکنارشان ایستاد، تاکید کرد: تاریخ زحمات ایران برای عراق را با قلمی از طلا ثبت خواهد کرد. شیخ اکرم الکعبی در اظهار کرد وگوی تفصیلی با ایسنا ضمن تعریف حوزه های فعالیت تشکیلات متبوع خود در کشورهای سوریه و عراق  درباره ارتباطات این جنبش با جمهوری اسلامی ایران توضیح هایی را عرضه کرد و از چالش های جریان  مقاومت عراق در مبارزه با قدرت های مستکبر، مزدوران تکفیری و خائن ها داخلی، تلاش های بی دریغ تهران برای نابود شدن تروریسم در کشور همسایه خود، نقش رهبری ایران و سردار سلیمانی در جبهه مقاومت، خیانت های آمریکا به عراق در پوشش ائتلاف ضد داعش ، خواب صهیونیست ها و سه کشور عربی امارات، عربستان و قطر برای فتنه انگیزی طائفه ای و افق  ارتباطات ایران و عراق با توجه به روی کار آمدن دولت جدید بغداد حرف زد.

یک مرجع امنیتی در استان ذی قار عراق اعلام نمود که همه روزه ۶ هزار زیارت کننده ایرانی وارد این کشور می گردند و تاحالا تعداد زوار ایرانی به ۶۰ هزار نفر دست یافته هست.وی اضافه کرد : دستگاه های امنیتی برای آسان سازی روند گذر و مرور این زوار و مطمئن شدن از ویزاهای آنان برای خدمت رسانی از طریق مواکب کوشش می نمایند.

علاوه بر این فرمانده کل سپاه در ابلاغی به فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ، بر فراهم کردن تسهیلات خدماتی و رفاهی زائرین پاکستانی اربعین حسینی تاکید کرد.

آیا فوت زن، “مهریه” را ساقط می کند؟

در روزهای گذشته خبری منتشز شد مبنی بر اینکه مردی پس از ان که همسرش مهریه اش را به اجرا گذاشت، با خودرو وی را زیر گرفت و وی را به کشتن رساند. فارغ از موضوعات مختلفی که میتوان در ارتباط با علل و عاملان بروز حوادث اینچنینی داشت این سؤال مطرح می گردد که آیا با کشتن زوجه یا حتی فوت طبیعی او، تکلیف زوج به پرداخت مهریه از بین می رود؟

معاونت مراجع انسانی قوه قضاییه فارغ از موضوعات مختلفی که میتوان در ارتباط با علل و عاملان بروز حوادث اینچنینی داشت این سؤال مطرح می گردد که آیا با کشتن زوجه یا حتی فوت طبیعی او، تکلیف زوج به پرداخت مهریه از بین می رود؟در اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت اسم جذب مخصوص داوطلبان تصدی منصب قضاء سال ۱۳۹۷ اطلاع داد.

انتهای پیام