جبار کوچکی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه سال گذشته با عنوان بسته حمایتی قصد واگذاری مدرسه دولتی را داشتند، اظهار کرد: این امر خلاف اصول قانون اساسی بود و جلوی آن گرفته شد. وی به مطالبات بازنشستگان فرهنگی اشاره کرد و گفت: هیچ دستگاهی در کشور نیست که مطالبات […]

جبار کوچکی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه سال گذشته با عنوان بسته حمایتی قصد واگذاری مدرسه دولتی را داشتند، اظهار کرد: این امر خلاف اصول قانون اساسی بود و جلوی آن گرفته شد.

وی به مطالبات بازنشستگان فرهنگی اشاره کرد و گفت: هیچ دستگاهی در کشور نیست که مطالبات کارکنانش بیشتر از دو یا سه سال باقی بماند اما معوقه‌های فرهنگیان چندین ساله است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مطالبات فرهنگیان از سال ۸۷ تا امروز باقی مانده و سال گذشته نیز این قشر مطالبات خود را دریافت نکردند و یکی از دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش همین مسئله بود.

وی اضافه کرد: ما استیضاح کنندگان وزیر دلایل داشتیم و سال گذشته دو پیشنهاد برای فرهنگیان دادیم که هر دوی آنها تصویب شد.

کوچکی‌نژاد با اشاره به پیشنهاد نخست خود، افزود: بانک‌ها و شرکت‌های دولتی دو درصد هزینه‌های ضروری خود را کاهش داده و یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش پول دهند و دولت از خزانه پرداخت کند که تا به امروز یک ریال پرداخت نشده است.

وی با تصریح بر اینکه وزیر توانایی دریافت پول فرهنگیان را ندارد، گفت: از وزیر آموزش و پرورش ناامید شدیم و وزیر اقتصاد مورد سئوال قرار گرفت و رئیس سازمان مالیات کشور به کمیسیون اقتصادی آمد و گفتیم چرا حق و حقوق فرهنگیان را پرداخت نمی‌کنید و او از پاسخ دادن طفره رفت.

داوطلب اصولگرای دهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه‌هایی که مالیات ندادند موظف هستند مالیات خود را پرداخت کنند و آن را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهند و رئیس سازمان مالیاتی گفت امسال ۵ هزار میلیارد تومان می‌توانید بگیرید اما تاکنون یک ریال دریافت نشده است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگانی که زیر چتر دولت هستند اجازه ندادند استیضاح وزیر رأی بیاورد، اضافه کرد: این موضوع یک ماه پیش به خاطر فرهنگیان موجب عزل رئیس سابق مالیاتی کشور شد که نشان‌دهنده سماجت ما در حق و حقوق فرهنگیان است.

کوچکی‌نژاد، حق پاداش بازنشستگان فرهنگی در سال ۹۳ را یک‌هزار و ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مجموع تمام مطالبات فرهنگیان حدود ۶ هزار میلیارد تومان است و تحقق این مبلغ می‌تواند بسیاری از مشکلات فرهنگیان را برطرف کند.

وی با تأکید بر ضرورت پیگیری موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: هشتم اسفند ماه جاری طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش که با بیش از ۵۰ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردم را پیگیری می‌کنم زیرا این حقوق فرهنگیان است و باید پاسخ آنها را دهیم.

اجرای قانون خدمات کشوری به جای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اشاره کرد و یادآور شد: از وزیر آموزش و پرورش خواستم با بنده در مناظره تلویزیونی شرکت کند تا بگویم که طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اجرا نشده و این طرح هنوز در دوفوریتی است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش حقوق فرهنگیان مربوط به قانون خدمات کشوری است و این قانون بیش از پنج سال اجرا شده و طرح رتبه‌بندی فرهنگیان منزلت اجتماعی این قشر و نیز افزایش حقوق آنها را به همراه دارد اما تاکنون طرح رتبه‌بندی اجرا نشده و وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون تحقیقات و آموزش به بنده گفت که حق با شما است.

کوچکی‌نژاد با تصریح بر اینکه وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور در سخنرانی‌های خود از اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان حرف نزنند، خاطرنشان کرد: قانون خدمات کشوری را به جای طرح رتبه‌بندی برای فرهنگیان اجرا کردند که این قانون حق تمام کارمندان دولت در دیگر بخش‌ها از جمله فرهنگیان بوده است.

انتهای پیام/۲۳۰۰/و۴۰

http://fna.ir/Z6ZSPK