علی اصلانی در اظهار کرد وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید این بود که از نیروهای جوان استفاده نماید و سر انجام یک وزیر جوان را برای این منظور به مجلس معرفی کرد که نمایش داد به عنوان یک نیروی جوان کارآمد کارکرد قابل قبولی داشته هست. وی اضافه […]

علی اصلانی در اظهار کرد وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید این بود که از نیروهای جوان استفاده نماید و سر انجام یک وزیر جوان را برای این منظور به مجلس معرفی کرد که نمایش داد به عنوان یک نیروی جوان کارآمد کارکرد قابل قبولی داشته هست.

وی اضافه کرد: دولت با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، مصمم هست تا نیروهای جوان خلاق و کارکشته را به خدمت بگیرد و از این طریق فضای بازار کار را متحول کند.

عضو محور عالی شوراهای اسلامی کار تاکید کرد: کسی که ۳۰ سال مدیریت یک اداره یا بخش و سازمان را برعهده گرفته و کار کرده دیگر از نظر نیرو آنالیز رفته و کارکردن برایش سخت هست، در نتیجه جایگزینی او با یک فرد کارآمد و جوان مؤثر هست، اما باید به چنین افرادی تعلیم بدهیم که وقتی به جایگاهی رسیدند که باید ترک خدمت کنند، از این قضیه ابایی نداشته باشند.

وی اضافه کرد: در روزهای گذشته اعلام گردید که نزدیک به ۲۱۰ نفر از مسئولان رتبه بالا با اجرای قانون باید بروند که به شکلی پوست اندازی هم می گردد و به سود نظام هم هست تا از نیروهایی که پشت درهای بسته مانده اند، استفاده گردد.

عضو محور عالی شوراهای اسلامی کار درعین حال مطالعه تجربیات کشورهای دیگر را در به کارگیری نیروهای بازنشسته مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: پیشنهاد من این هست که چند کشور اروپایی را مطالعه کنیم وببینیم که در کره و ژاپن و کانادا با نیروهای بازنشسته چه کار می کنند و چه طور تجربیاتشان را به کار می گیرند.

وی تشکیل اتاق فکری تشکیل شده از نیروهای بازنشسته را خواستار گردید وگفت: توان داریم از فکر و ایده بازنشستگانی که سالها کار مدیریتی کرده اند در تصمیم گیری ها و آینده نگری ها استفاده نماییم تا تجربیاتشان نادیده گرفته نشود.

اصلانی در انتهاء ابراز امیدواری نمود: با نظارت مجلس و اراده جدی دولت، قانون منع بکارگیری بازنشستگان به نحو مطلوب و شایسته اجرایی گردد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دوم مردادماه سال کنونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را اصلاح و تنگنا های تازه ای را در این قانون اعمال کردند. بعد از تصویب قانون، رییس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به دولت، آن را جهت اجرا ابلاغ کرد که در ۲۷ شهریور ماه رییس جمهوری در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون بنیادی جمهوری اسلامی ایران، از ابلاغ «قانون اصلاح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» به «سازمان اداری و استخدامی کشور» اطلاع داد.

جمشید انصاری ـ رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور ـ پیشتر اعلام کرده بود که ۲۱۰ نفر از مقام های و مسئولین دولتی بجز وزارت اطلاعات و نیروهای مسلح مشمول اصلاحیه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان می باشند و دستگاه های دولتی باید تا ۲۶ آبان ماه ماه نسبت به تعیین تکلیف و نصب اشخاص جایگزین اقدام کنند.

انتهای پیام