بانی فیلم: فیلم مهیب جدید ام نایت شیامالان هندی که اسم «Glass» (شیشه) هست، همان طور که حدس می گردید در بدو اکرانش در آمریکای شمالی پیشتازی در جدول فروش این منطقه از جهان را در دست گرفت اما به گیشه خارق العاده ای که برایش گمان می گردید، دست نیافت و ۵/۴۰ میلیون دلاری […]

بانی فیلم: فیلم مهیب جدید ام نایت شیامالان هندی که اسم «Glass» (شیشه) هست، همان طور که حدس می گردید در بدو اکرانش در آمریکای شمالی پیشتازی در جدول فروش این منطقه از جهان را در دست گرفت اما به گیشه خارق العاده ای که برایش گمان می گردید، دست نیافت و ۵/۴۰ میلیون دلاری گردید که البته از هیچ منظری یک آغاز اکران ناامید کننده نیست.

پیشتازی قابل حدس فیلم تازه شیامالان

در همین حال استقرار فیلم اکشن و خیالی «توپ اژدهایی برتر» که اسم کامل کننده آن «Broly» هست در رتبه سوم جدول یک موفقیت جالب و غیر منتظره بود. این نیز گفتنی هست که فیلم «The Upside» (طبقه بالا) که هفته پیش در بدو اکران صدرنشین جدول شده بود، این بار با یک پله تنزل در جای دوم ایستاد و پس از ۱۲ روز پخش در آمریکا و کانادا ۹/۴۳ میلیون دلاری گردید که برای فیلمی کوچک از کمپانی STX رقم کمی نیست.

ادامه ای همزمان بر دو فیلم

««شیشه» هم ادامه ای بر فیلم «Split» هست که شیامالان آن را در سال ۲۰۱۷ ارائه کرد و معطوف بر انسانی دچار آسیب اسکیزوفرنی و دارای ۲۴ شخصیت متمایز بود و هم دنباله ای بر «ناشکستنی» دیگر فیلم شیامالان که در سال ۲۰۰۰ به نمایش درآمده بود.

استودیوی یونیورسال که این فیلم را ارائه کرده هست، آغاز نمایشی ۵۰ میلیون دلاری را برایش حدس زده بود و کمتر از ۴۷ میلیون دلار را در چهار روز نخست پخش آن غیرممکن می دانست اما وادار گردید به چیزی ۱۰ میلیون دلار کمتر از آن هم قناعت ورز.

در نقطه مقابل هزینه شدن فقط ۲۰ میلیون دلار در راه تهیه این فیلم بدین معناست که حتی سودسازی سه روز نخست پخش آن هم دو برابر رقم تولید را به استودیو بازگردانده و جبران مافات کرده هست. از سوی دیگر آغاز اکران ۴۰ میلیون دلاری این فیلم علت می گردد چهارمین آغاز پخش برتر به منطقه آمریکای شمالی طی تمامی دوران ها برای این فیلم به ثبت برسد.

«Split» (««Split» («شکاف») که قبل تر وصف آن رفت، در بدو نمایش فروشی تقریباً برابر با فیلم کنونی را بر جای نهاده و پس از آن در روزها و هفته های بعدی تا ۱۳۸ میلیون دلار پولسازی در آمریکا پیش رفته و پرونده اش را با چنین رقمی بسته بود و طبعاً «Glass» در صورت تکرار این دستاورد گلایه ای را از سوی تهیه کنندگان فیلم باعث نخواهد گردید.

ارزیابی ها نشان داده هست از تماشاگران هفته نخست فیلم ۵۴ درصد مرد و بقیه زن و از کل بینندگان ۶۵ درصد دست کم ۲۵ سال سن داشته اند. این مغایر با آمارگیری همانند از فیلم «Split» هست که ۵۲ درصد بینندگان آن زن بودند و ۴۸ درصد آنان از مرز سنی مورد بحث گذر کرده بودند.

در آن سوی مرزها

«Glass» «Glass» این هفته همسو با آغاز پخش آمریکایی اش در ۵۵ کشور و بازار و منطقه دیگر دنیا هم به نمایش درآمد و مجموعاً ۵/۴۸ میلیون دلار هم در این کشورها و نقاط کسب کرد. در میان آنان روسیه با ۲/۵ میلیون دلار درآمدسازی رل یک پیشاهنگ را عهده دار گردید و پس از آن مکزیک و بریتانیا به ترتیب با ۵/۴ و ۳/۴ میلیون دلار جلب نظر کردند و فرانسه ۴/۳ و کره جنوبی ۸/۲ میلیون دلاری گردیدند و ۸/۲ میلیون رقمی هست که آلمان هم به حساب سازندگان این فیلم ریخت.

«مرد دریایی» در بالای لیست ۲۰۱۹

وقتی گفت وگو از درآمدهای کلان و توفیق در گیشه ها می گردد لااقل در یک ماه و اندی موخر هیچ چیز با «مرد دریایی» در این زمینه تساوی نمی کند زیرا نه فقط این هفته به ۳/۱۰ میلیون دلار تازه در آمریکا و کانادا نایل آمد و در این کشورها ۳۰۴ میلیون دلاری گردید لکن در ۷۹ کشور دیگر دنیا هم ۳/۱۴ میلیون دلار اندوخت تا در مناطقی بجز آمریکای شمالی ۷۶۰ میلیون دلاری و با احتساب این منطقه های ۰۶/۱ میلیارد دلاری گردد و این اعداد پیشتازی «Aqua Man» را در رتبه بندی پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۹ را که فقط ۲۱ روز از آغاز آن می گذرد، بی اظهار کرد و گو و بدون صدمه می سازد.