دکتر امام بخش قائدی روز پزشک را تبریک گفت معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یکم شهریور ماه ، زاد روز حکیم و دانشمند بزرگ ابو علی سینا و روز پزشک را به تمامی پزشکان دلسوز و زحمتکش سرزمین اسلامی ایران بویژه پزشکان فعال در حوزه شهرستان تبریک گفت. به گزارش خبرنما به […]

دکتر امام بخش قائدی روز پزشک را تبریک گفت
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یکم شهریور ماه ، زاد روز حکیم و دانشمند بزرگ ابو علی سینا و روز پزشک را به تمامی پزشکان دلسوز و زحمتکش سرزمین اسلامی ایران بویژه پزشکان فعال در حوزه شهرستان تبریک گفت.

به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ در متن پیام دکتر امام بخش قائدی آمده است:

هو الحکیم

( من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق )

یکم شهریور ماه، زاد روز دانشمند بزرگ و طبیب برجسته و نامدار ایرانی، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا فرصتی مغتنم و مناسب برای یادآوری و درک اهمیت و جایگاه جامعه پرتلاش و توانمند پزشکان کشور است تا تلاش‌های ارزنده آنها که به واسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص همواره نویدبخش حیات و سلامت مردم است، مورد تقدیر و تکریم قرار گیرد.

                   انتصاب روز پزشک به زادروز این طبیب برجسته و نامدار پیشینه، افتخار بزرگی برای جامعه پزشکی ایران است و فرصت مغتنمی است تا یادی کنیم از مقام شامخ و آسمانی پزشکان عزیز و گرانسنگی که تلاش های شبانه روزیشان برای رفاه همنوعانشان بدون وقفه در تمام ایام عمر استمرار دارد و لحظه ای حتی در تاریکی مطلق شبانه نیز انتظار بیمار منتظری را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و او را همراه می شوند برای شروعی دوباره و آرامش و لبخندی جان بخش.

پزشکان ضامن سلامت جامعه، امنیت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند.

بر خود لازم می دانم بار دیگر، به نوبه ی خود این روز را به تمام مردان و زنان پزشکی که جانانه در مسیر سلامتی مردم عزیز کشورمان گام بر می دارند و از دانش، تجربه و مهارت خویش برای خدمت به خلق خدا که بالاترین عبادت هاست حداکثر استفاده را می کنند، تبریک و شادباش عرض نمایم و برای همه ی تلاشگران سپید پوش این راه مقدس، سلامتی، توفیق روزافزون و سربلندی را از درگاه ایزد منان مسئلت نمایم.