برترین ها: علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت در یادداشتی توئیتری درباره استعفای وزیر امورخارجه نوشت: استعفای ظریف حداقل دو پیام مهم داشت: نخست: مردم با هر میزان گلایه‌مندی و آزردگی از وضعیت کشور کماکان نگران و هراسان از بازگشت افراط و ماجراجویی به عرصه تصمیم‌سازی در کشورند. دوم: نگرانی‌های گسترده وعمیق از استعفای ظریف […]

برترین ها: علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت در یادداشتی توئیتری درباره استعفای وزیر امورخارجه نوشت:

استعفای ظریف حداقل دو پیام مهم داشت:

نخست: مردم با هر میزان گلایه‌مندی و آزردگی از وضعیت کشور کماکان نگران و هراسان از بازگشت افراط و ماجراجویی به عرصه تصمیم‌سازی در کشورند.

دوم: نگرانی‌های گسترده وعمیق از استعفای ظریف تلنگری بود که باور کنیم افکار عمومی هرچند مجروح، اما هنوز تعیین کننده است و می‌تواند پشتیبانی مشروعیت‌زا برای تصمیمات درست و انتخاب‌های سخت باشد.

حجم نگرانی‌ها از استعفای ظریف، از حیات امید روایت می‌کند. اینکه بسیاری از شهروندان حتی با نارضایتی‌هایشان، بقای عقلانیت و کارآمدی در دیپلماسی را امکانی برای پایان دادن به بحران می‌دانند فرصتی به سیاستمداران و مدیران می‌دهد که میدان بازی را تغییر دهند.

واکنش هابه استعفای ظریف درس‌های تازه‌ای برای دولتمردان داشت که مهم‌ترین آن، اتکای همیشگی به افکار عمومی است و اینکه در تصمیمات سخت، بهره‌مندی از این سرمایه است که در ناباوری امید می‌آفریند و بازگشت را ممکن می‌کند. به قول دکتر ظریف، ما بدون مردم هیچ چیزی نیستیم.