رئیس واحد HSE شرکت گاز استان بوشهر گفت: شرکت ملی گاز ایران به نمایندگی از طرف تمامی مشترکین خانگی و تجاری گاز طبیعی و خانگی با شرکت تجارت نو نسبت به پوشش بیمه مالی و جانی در سال ۱۴۰۰ اقدام کرده است   به گزارش خبرنگار اتحاد ملت عاطفه عبدالهی نژاد  به نقل از  […]

 

رئیس واحد HSE شرکت گاز استان بوشهر گفت: شرکت ملی گاز ایران به نمایندگی از طرف تمامی مشترکین خانگی و تجاری گاز طبیعی و خانگی با شرکت تجارت نو نسبت به پوشش بیمه مالی و جانی در سال ۱۴۰۰ اقدام کرده است

 

به گزارش خبرنگار اتحاد ملت عاطفه عبدالهی نژاد  به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر مهندس بند امیری رییس واحد HSE شرکت گاز استان بوشهر گفت: بر اساس قرار داد فی مابین شرکت ملی گاز ایران و بیمه تجارت نو، کلیه مشترکین تجاری و خانگی شهری و روستایی و سکونت گاهی عشایری ، از ابتدای فروردین ماه تا پایان اسفند ماه سال جاری تحت پوشش بیمه خسارت های مالی و جانی حوادث انفجار، آتش سوزی و مسمومیت ناشی از گاز طبیعی قرار گرفته اند.

وی گفت: مبلغ حق بیمه پرداختی توسط هر مشترک خانگی شهری/ روستایی و تجاری شهری / روستایی بر روی قبوض گاز مصرفی از مشترکین اخذ می گردد.

بند امیری گفت: از هر مشترک گاز خانگی شهری ماهیانه مبلغ ۲۰۰ تومان ، روستایی ۱۰۰ تومان ، تجاری شهری ۱۰۰۰ تومان و تجاری روستایی ۵۰۰ تومان در قبوض گاز دریافت می‌شود.

وی افزود: مشترکین جدید از زمان نصب کنتور گاز تحت پوشش این قرارداد  قرار گرفته و متعاقبا حق بیمه از آنان اخذ می شود.

 

رییس واحد HSE شرکت گاز استان بوشهر درادامه گفت: مشترکین گاز طبیعی می توانند در صورت بروز هر گونه حادثه مرتبط با مصرف گاز طبیعی مراتب را سریعا به تلفن امداد گاز ۱۹۴ استان و یا نیروهای گاز بان در روستا ها اطلاع داده تا پس از انجام مقدمات قانونی از بیمه بهرمند شوند.

 

وی تصریح کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده شرکت بیمه تجارت نو موظف است حداکثر تا ۲۰ روز پس از دریافت مدارک مربوطه از اشخاص حادثه دیده نسبت به پرداخت خسارت اقدام کند .

وی گفت : در خسارت های فوت، مبلغ غرامت در وجه وراث قانونی متوفی بر اساس برگه انحصار وراثت و ارائه نظریه پزشکی قانونی در خصوص علت فوت پرداخت خواهد شد.

بند امیری افزود: در خسارت های مالی غرامت در وجه ذینفع و با ارائه مدارک مثبته پرداخت خواهد شد.

 

رییس واحد hse شرکت گاز استان بوشهر افزود: با توجه به قرار داد فیمابین شرکت گاز با بیمه تجارت نو، در حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی اعم از آتش سوزی ، حوادث انفجار و  مسمومیت‌ها، به ساکنین و یا اشخاص ثالث خسارت پرداخت می‌شود.

 

وی در پایان گفت: حداکثر تعهد پرداخت برای جبران هزینه‌ها و خسارت مالی به واحد‌های مسکونی و تجاری ( مشترکین خانگی شهری و روستایی) در هر حادثه مبلغ ۵ میلیارد و پانصد میلیون ریال و برای فوت هر نفر در حادثه مبلغ دو میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال می باشد.