به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در این مراسم تندیس طلایی پنجمین جشن هر ساله موسیقی ما با نظرسنجی آثار موسیقایی سال ۹۶ در دو شاخه مردمی و کارشناسی اهدا گردید. تندیس آلبوم برگزیده موسیقی سنتی و دستگاهی ایرانی (بی کلام) از نگاه کارشناسان به آلبوم آثار درویش خان (ارشد طهماسبی و داریوش زرگری) […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در این مراسم تندیس طلایی پنجمین جشن هر ساله موسیقی ما با نظرسنجی آثار موسیقایی سال ۹۶ در دو شاخه مردمی و کارشناسی اهدا گردید.

تندیس آلبوم برگزیده موسیقی سنتی و دستگاهی ایرانی (بی کلام) از نگاه کارشناسان به آلبوم آثار درویش خان (ارشد طهماسبی و داریوش زرگری) اهدا گردید.

آلبوم برگزیده موسیقی سنتی و دستگاهی ایرانی (باکلام) به انتخاب کارشناسان نیز آلبوم اکنون به چه سبب (مجید درخشانی و ناصر مسعودی) معرفی گردید.

درخشانی پس از دریافت این تندیس اظهار کرد: من منحصرا آثار را تنظیم نمودم و این پاداش را با افتخار تقدیم استاد مسعودی می کنم.

فردین خلعتبری به عنوان آهنگساز برگزیده موسیقی سنتی و ارکسترال توسط کارشناسان و اهالی موسیقی انتخاب گردید.

خلعتبری پس از دریافت تندیسش گفته بود که از اجتماعی که در این جشن و توسط بخش خصوصی صورت گرفته خرسند هست.

تندیس طلایی آلبوم برگزیده موسیقی دراماتیک (فیلم، نمایش و دکلمه) از نظر کارشناسان به غمنومه فریدون (حسین علیزاده و پیمان قدیمی) اهدا گردید.

قدیمی که برای دریافت پاداش این بخش روی سن حاضر گردیده بود، اظهار کرد: من این تندیس را با احترام به کارگران نیشکر هفت تپه تقدیم می کنم.

در بخش آلبوم برگزیده موسیقی پاپ – راک از نظر کارشناسان، آلبوم فوت خاموش (فرشید اعرابی) معرفی گردید.

آلبوم برگزیده پاپ -راک به انتخاب مردمی نیز درهم (رضا یزدانی) عنوان گردید.

قنبری مهر پس از تقدیرش در سخنانی کوتاه گفته بود: واقعا احساس زندگی می کنم، امید دارم این جشن ها ادامه داشته باشد و از ما تقدیر کنند.

پس از آن با اهدای «جایزه ویژه» از پری زنگنه تقدیر گردید. زنگنه پس از دریافت این پاداش گفته بود:  این تندیس را به همه کودکان موسیقی در کوچه بازارها و بویژه نابینایان و کودکان ویلان کوچه ها تقدیم می کنم.

امشب کنار غزل های من بخواب (فردین خلعتبری، همایون شجریان و افشین یداللهی) آلبوم برگزیده موسیقی معاصر از نظر کارشناسان گردید.

خلعتبری پس از دریافت پاداش از مرحوم افشین یدالهی که ترانه سرای این اثر بود یاد نمود و شجریان هم اظهار کرد: این آلبوم را وامدار اشعار زیبای یدالهی هستیم روحش شاد.

تندیس خوب ترین آهنگساز موسیقی تلفیقی از نظر کارشناسان هم به میلاد درخشانی برای آلبوم های سخن بزن و نقطه پرگار رسید.

قطعه برگزیده موسیقی معاصر و سنتی ایرانی به انتخاب مردم چهارراه استانبول (علیرضا قربانی، سامان صمیمی، مسعود کلانتری و غلامرضا صادقی) معرفی گردید.

قربانی با حاضر شدن روی سن برای دریافت این پاداش، اظهار کرد: این جشن نشانه ای از همدلی هست. همدلی بین اهالی موسیقی فراوان هست اما شرایط دشواری هست.

تندیس آلبوم برگزیده موسیقی پاپ به انتخاب کارشناسان به آلبوم جز عشق نمی خواهم (علیرضا عصار) رسید.

آلبوم برگزیده موسیقی پاپ از نگاه مردمی هم آلبوم شانزه لیزه (فرزاد فرزین) عنوان گردید.

تندیس آلبوم برگزیده موسیقی آیینی، نواحی و مقامی از نظر کارشناسان به آلبوم نوایی (آن دگر ۲) (مرتضی یگانه راد، مجید یگانه راد و غلامعلی عطایی) رسید.

ادامه این مراسم با تقدیر از حسین خواجه امیری (ایرج) همراه گردید.

ایرج هم رو به پسرش اظهار کرد: من می دانم تو شهرت خوانی ولی نمی دانم به چه سبب به سمت موسیقی پاپ رفتی.

ترانه سرای برگزیده به انتخاب کارشناسان مرحوم افشین یداللهی معرفی گردید.

برادر یداللهی که تندیس وی را دریافت کرده بود، اظهار کرد: خیلی خرسندم که آثار او هنوز مورد تقدیر قرار می گیرد و در خاک و قلب مردم رسوخ کرده هست.

او علاوه بر این گفته بود که در بخش تقدیر و جوایز جای ترانه سراها تهی بود چون که این اشخاص کمک بسیاری برای موفقیت یک اثر می کنند.

روزبه بمانی هم تندیس ترانه برگزیده به انتخاب کارشناسان را از آن خود کرد.

آلبوم برگزیده موسیقی تلفیقی و تجربی به انتخاب کارشناسان و اهالی موسیقی هم بشنو از نو (بهرام دهقانیار) معرفی گردید.

تندیس آلبوم برگزیده موسیقی تلفیقی و تجربی به انتخاب مردم آلبوم مدونای (گروه دنگ شو) و کلاغ سفید (گروه دال)

تندیس آلبوم برگزیده موسیقی ارتقا یافته، کلاسیک و ملل به انتخاب کارشناسان با رأی های نزدیک مشترکا به آلبوم های برای تار و پیانو (میلاد محمدی و هوشیار خیام) و کوارتت شهرزاد رسید.

تنظیم کننده برگزیده موسیقی پاپ، راک و تلفیقی به انتخاب کارشناسان هم سعید زمانی معرفی گردید.

بخش بعدی این مراسم به اجرای موسیقی زنده برای یادبود درگذشتگان موسیقی اختصاص داشت.

قطعه برگزیده تلفیقی و تجربی به انتخاب مردم، قطعه باورم کن (علی زند وکیلی، علیرضا افکاری، محمد سعید میرزایی و سعید زمانی) عنوان گردید.

علیرضا افکاری هم آهنگساز برگزیده موسیقی پاپ به انتخاب کارشناسان گردید.

خوب ترین آلبوم موسیقی معاصر و ارکسترال ایرانی به انتخاب مردم هم امشب کنار غزل های من بخواب (فردین خلعتبری، همایون شجریان و افشین یدالهی) عنوان گردید.

این دومین پاداش این آلبوم در این جشن بود.

ماه پیشونی (هورورش بند) و یک لحظه نگاه کن (ماکان بند) هم به عنوان قطعه برگزیده موسیقی پاپ به انتخاب مردم معرفی گردیدند.

ناشر برگزیده موسیقی به انتخاب مجمع تولید کنندگان آثار شنیداری موسسه پرده هنر موسیقی (امیر عباس ستایشگر) گردید.

تندیس کنسرت گزار برگزیده موسیقی به انتخاب مجمع صنفی تولیدکنندگام آثار شنیداری نیز به موسسه ترانه شرقی (محسن رجب پور) رسید.

.. از اشخاص حاضر در این مراسم بودند.

انتهای پیام