به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی پنتاگون ضربه تازه ای بر پیکره ارتباطات از پیش متشنج آمریکا و پاکستان محسوب می گردد. قطع این کمک های مالی قسمتی از تعلیق های وسیع کمک آمریکا به پاکستان هست که از سوی دونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی پنتاگون ضربه تازه ای بر پیکره ارتباطات از پیش متشنج آمریکا و پاکستان محسوب می گردد.

قطع این کمک های مالی قسمتی از تعلیق های وسیع کمک آمریکا به پاکستان هست که از سوی دونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده در اوایل سال جاری میلادی اعلام شد؛ وی دولت اسلام آباد را به مدد و پناه دادن به شبه نظامیان و عدم انجام اقدامی مناسب بر علیه آنان متهم کرده هست.

دولت آمریکا می گوید که اسلام آباد به شبه نظامیانی که بر دوئل ۱۷ ساله در افغانستان دامن زده و نیروهای بیگانه و داخلی در این کشور را هدف قرار می دهند، پناه می دهد؛ مدعایی که از سوی دولت پاکستان رد شده هست.

اما مقامهای آمریکایی این احتمال را مطرح کرده اند که پاکستان در صورت تغییر موضع خود توان دارد از کمک های آمریکا استفاده نماید.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز بیان کرد که اگر پاکستان اقداماتی محکم بر علیه شبه نظامیان انجام دهد، توان دارد این کمک مالی را به دست بیاورد.

سخنگوی پنتاگون نیز گفته هست: به سبب فقدان اقدام مناسب از سوی پاکستان در پشتیبانی از استراتژی جنوب آسیای ترامپ، ۳۰۰ میلیون دلار کمک به این کشور متوقف شده هست.

وی دنبال کرد: پنتاگون در صورت تایید کنگره این مبلغ را در جای دیگری که لازم هست، خرج می کند. علاوه بر این اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار دیگر اوایل سال جاری میلادی با تایید کنگره به پاکستان رخ نداد.

این تصمیم از سوی پنتاگون قبل از عزیمت مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و ژنرال جوزف دانفورد، ریاست ستاد مشترک ارتش این کشور به پاکستان گرفته شده هست.

دیروز وزارت خارجه آمریکا هم اعلام نمود کمک خود به آوارگان فلسطینی را به صورت کامل قطع می کند.

انتهای پیام