ایسنا: در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا در ساعات آتی درباره طرح استیضاح ترامپ رأی‌گیری خواهد کرد، وزیر امور خارجه این کشور برای توصیف روند استیضاح، کلمات «سر و صدا» و «حماقت» را به کار برد. به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به همراه مارک اسپر، وزیر دفاع این […]

ایسنا: در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا در ساعات آتی درباره طرح استیضاح ترامپ رأی‌گیری خواهد کرد، وزیر امور خارجه این کشور برای توصیف روند استیضاح، کلمات «سر و صدا» و «حماقت» را به کار برد.

به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به همراه مارک اسپر، وزیر دفاع این کشور با همتایان هندی خود در واشنگتن دیدار کردند.

پمپئو در حاشیه این دیدار گفت: باید توجه داشت که ما چهار نفر امروز روی چیزهایی که برای آمریکا مهم است، واقعاً به طور جدی کار کردیم. ما کاملاً روی این امر متمرکز بودیم.

او در ادامه به فرآیند استیضاح ترامپ اشاره کرد و افزود، جهان باید بداند که به رغم همه این «آشوب و سر و صداها»، رسانه‌ها پرسش‌هایی می‌پرسند که «کاملاً بی‌ربط» است.

پمپئو بیان کرد: اجازه نخواهیم داد این سر و صدا و حماقت اینجا در واشنگتن کار ما را مختل کند.

وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به این که آیا در فرآیندهای مربوط به استیضاح در سنا مشارکت خواهد داشت یا خیر، اعلام کرد، در این باره بر اساس الزامات حقوقی عمل خواهد کرد.

پمپئو به این پرسش پاسخی نداد که رییس‌جمهوری آمریکا در خصوص مشارکت یا عدم مشارکت در این فرآیندها از او چه خواسته است.