به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، کارگاه اجرای پل قدس در مرکز شهر اردبیل در حالی در خاموشی و سکوت مطلق حضور دارد که این سکون در اجرای بزرگترین پروژه عمرانی شهر اردبیل، راننده های و مردم منطقه را بشدت آزرده خاطر کرده هست. احداث و تکمیل پل بزرگ قدس در حالی قرار بود […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، کارگاه اجرای پل قدس در مرکز شهر اردبیل در حالی در خاموشی و سکوت مطلق حضور دارد که این سکون در اجرای بزرگترین پروژه عمرانی شهر اردبیل، راننده های و مردم منطقه را بشدت آزرده خاطر کرده هست.

احداث و تکمیل پل بزرگ قدس در حالی قرار بود در اوایل سال ۹۸ به بهره برداری برسد که به نظر می آید با این روند کار لاک پشتی که این پروژه به خود گرفته هست تا چند سال آینده نیز نباید مردم به آینده این پروژه امیدوار باشند و روز به روز شاهد نابود شدن بیت المال و هزینه های کلان در این پل می باشند.

در بازدیدی که دی ماه سال گذشته استاندار اردبیل از این پروژه بزرگ شهری داشتند بر تکمیل این طرح تا انتهاء سالجاری تاکید گردید اما امروز علی رغم ۵ ماه ما بقی از سال نه فقط تحرکی در ساخت این پل رویت نمی توان، لکن به نظر می آید این عملیات در غوغای گرانی ارز ودلار به دست فراموشی سپرده شده و سرنوشتی مثل پل داروپخش که روزانه شاهد رخدادی تلخ و ناگوار در این مسیر هستیم، دچار خواهد گردید.

اگر چه تامین ارزش اجرا و اتمام این پروژه در روزهای آغازین توسط شورا و شهرداری اردبیل به خوبی تعریف و تصریح شده بود اما شهردار اردبیل با اشاره به تامین بیشتر از ۳۶۰ سرویس حمل و نقل قالب های آهنی مورد احتیاج پروژه بزرگ پل قدس اعلام کرده بود که این پروژه نیازمند اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان هست و عملیات اجرایی این پروژه با تامین مصالح مورد احتیاج تسریع می گردد.

پایبندی شهرداری اردبیل برای تامین ۵۰ درصد ارزش ۲۰ میلیارد تومان فوق برای پرداخت به پیمانکاران نیز گویی راه به جای نبرده و امروز آنچه که در پل قدس عاید مردم شده سرگردانی راننده های تاکسی های خطی و مردمی هست که روز به روز خسته از وعده و وعید شهرداری شاهد نابود شدن پول های بی زبان بیت المال در این پروژه می باشند.

اما آنچه که بیشترین زمینه آزردگی خاطر مردم را فراهم کرده اینکه در این غوغای ارز و دلار که همه مصالح ساخت پل قدس با ارز تامین می گردد، تا چند سال آینده نیز این پروژه به ثمر ننشسته و ما دو مرتبه هم با پروژه ای مجروح و ناتمام در مرکز شهر مواجه خواهیم گردید که تاوان آن را مردمی پرداخت خواهند کرد که قربانی برنامه ریزی های ناشیانه بعضی مسئولین شهری شده اند.

بازنمایی مرحله اول پل قدس در مرداد ماه سال گذشته این امیدواری را در دل های مردم اردیبل به وجود آورد که فازهای تکمیلی آن نیز امکان دارد در سریعترین زمان ممکن به بهره برداری برسد اما با تطویل اجرای این پروژه در مرکز شهر اردبیل تنها مسئله ای که به ذهن ها متبادر می گردد چیزی جز این توان ندارد باشد که شهرداری اردبیل تنها برای انجام رزمایش تبلیغاتی این مرحله را به بهره برداری رسانده و لاغیر.

هر چند که شهرداری اردبیل در دفاع از اجرای پل قدس به پیشرفت این پروژه با زمان بندی مناسب تاکید دارد اما آن را که عیان هست حاجتی به بیان نیست و کارگاه های سوت و کور پروژه پل قدس بیانگر از رکود این پروژه هست که به نظر می آید شهردار اردبیل تنها با مطامع سیاسی دست به اجرای این پل زده و ساخت آن را در منظر مردم سکوی پرش خود برای رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داده هست.

در کنار این امر مسئولین استانداری اردبیل نیز در نخستین روزهای سال ۹۷ با حضور در محل احداث این پل بر تسریع اجرای این پل تاکید داشتند اما معلوم نیست به چه سبب پروژه پل قدس با انبوهی از سازه های فلزی و هزینه کرد بالای ساخت آن به حال خود رها شده و هیچ مسئولی برای دفاع از آن که در مرکز شهر رها شده هست، هیچ اقدامی به عمل نمی آورند.

شاید در باور عموم چنین تداعی گردد که با صعود قیمت ارز تهیه مصالح بویژه آهن و میلگرد که با ارز تامین می گردد علت دیرکرد در اجرای پروژه پل قدس شده هست اما هر ذهن بیداری واقف هست که کندی احداث پل قدس ربطی به این مسایل ندارد لکن نوعی غفلت و بی توجهی و عدم نظارت در اجرای این پروژه طبق زمان بندی تماما مشهود به نظر می آید که باید این واقعیت روشن گردد که به چه سبب این پروژه مورد بی مهری و بی توجهی شهرداری اردبیل قرار گرفته هست.

نابود شدن ارزش هزینه شده برای این پل اصلا برای مردم شهر پذیرفتنی نیست و انتظار می رود مسئولین شهرداری اردبیل به دور از حواشی سیاسی به فکر مردم بوده و با اتمام این پروژه حسن نیت خود را در خدمت رسانی به مردم ابراز کنند، در غیر این صورت مردم مثل سایر پروژه های نیمه تمام پروژه پل قدس را نیز محمل سیاسی بازی شهرداری تلقی خواهند کرد.

انتهای پیام