به گزارش  خبرنما به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، عبدالحمید حمزه پور در ارتباط با این پروژه اظهار داشت: شهرهای هدف طرح شهرهای دارای آب‌شیرین کن استان بوشهر هستند که با اجرا این پروژه ملی تلفات آب در شبکه کاهش خواهد یافت. وی بیان کرد: اعتبار اجرا این پروژه در […]

به گزارش  خبرنما به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، عبدالحمید حمزه پور در ارتباط با این پروژه اظهار داشت: شهرهای هدف طرح شهرهای دارای آب‌شیرین کن استان بوشهر هستند که با اجرا این پروژه ملی تلفات آب در شبکه کاهش خواهد یافت.

وی بیان کرد: اعتبار اجرا این پروژه در مجموع ۱۰۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است که جمعیت ۳۱۶ هزار نفری بوشهر و کنگان را پوشش میدهد.

حمزه پور ادامه داد: آب بدون درامد در استان بوشهر در حال حاضر ۳۵ درصد است که از این میزان ۱۷ درصد آن مربوط به تلفات در شبکه توزیع و مابقی آن نیز هدررفت انشعابات غیرمجاز و مصارف در بخش‌های دیگر است.

حمزه پور اظهار داشت :در قالب این پروژه با کاهش هدر رفت آب بدون شک پایداری آب مشترکان نیز به شرایط بسیار مطلوب تری در سال های گذشته خواهد رسید.

وی عنوان کرد: در پایان سال نخست پروژه نشت یابی و رفع نشت آب در بوشهر و کنگان ۱۱۰ لیتر آب بر ثانیه خواهد شد.

وی اظهار داشت : این پروژه تا رسیدن به هدف نهایی طرح ۶ سال به طول خواهد کشید که نهایتا از هدر رفت میزان ۱۹۳ لیتر آب بر ثانیه جلوگیری و این میزان قابل توجه آب در چرخه واقعی مصرف مشترکین قرار خواهد گرفت.

حمزه‌پور افزود: کاهش هدررفت آب در شبکه توزیع در استان بوشهر یکی از پروژه‌های اولویت‌های شرکت آبفا استان به شمار می‌رود که در این چند سال با اقدام‌های بسیار خوبی در این بخش اجرایی شده است‌.

وی بیان کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای این پروژه تقویت پایداری آب مشترکان و همچنین بهره‌وری لازم از پروژه‌های حوزه آبرسانی است.

حمزه پور گفت: با توجه به اهمیت مدیریت مصرف در حوزه آب از تمام ظرفیت‌ها در استان بوشهر و بویژه فرهنگ سازی از طریق رسانه‌ها بکارگیری شده است.