پروژه باغچه سادات – دهدشت (واریانت آب حیات) ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی پروژه باغچه سادات – دهدشت (واریانت آب حیات) خبر داد. خبرنما  – پژمان نیک اقبال ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: محور آب حیات از جمله محوره‌های حادثه […]

  • پروژه باغچه سادات – دهدشت (واریانت آب حیات) ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی پروژه باغچه سادات – دهدشت (واریانت آب حیات) خبر داد.

خبرنما  – پژمان نیک اقبال ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: محور آب حیات از جمله محوره‌های حادثه خیز بوده که عملیات واریانت مسیر در سال ۹۶ در دستور کار قرار گرفت.

وی ابراز داشت: پروژه آب حیات به دلیل معارض اجتماعی و کمبود اعتبار تا کنون روند اجرایی کندی داشته است.

نیک اقبال خاطرنشان کرد: از ابتدای عملیات اجرایی، ۱۱ انفجار جهت راهسازی در این محدوده برای حذف ۹ الی ۱۱ نقطه حادثه خیز در این محور انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان به ویژگی‌های فنی واریانت آب حیات اشاره کرد و عنوان داشت: طول این واریانت ۳ کیلومتر و ۱۰۰ متر است.

وی افزود: یک پل بزرگ با دهانه ۳ متر و به طول ۷۴ متر روی آن نصب می‌شود که برای همسطح شدن محور این پل ۱۶ متر زیر خاک با جاده و به شکل قوسی است.

نیک اقبال گفت: علاوه بر باند اصلی که ۱۶ متر عرض دارد یک باند کندرو به عرض ۳/۶۰ متر نیز دیده شده که امیدواریم با افتتاح آن شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ابراز داشت: این پروژه با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی- استانی در حال اجراست.

وی افزود: در حال حاضر روند فیزیکی پروژه با پیشرفت خوبی در دست عملیاتی سازی است