– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، عنایت الله رحیمی عصر امروز در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: به دلیل خشکسالی‌های متوالی که در استان فارس رخ داده مسئله تامین […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، عنایت الله رحیمی عصر امروز در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: به دلیل خشکسالی‌های متوالی که در استان فارس رخ داده مسئله تامین آب اولین معضل استان فارس است بر همین مبنا خواهش ما بر این است که موضوع انتقال آب از دریا به استان فارس به صورت جدی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه یک پروژه انتقال آب از دریا به استان فارس هم با مشارکت ایمیدور و بخش خصوصی شروع شده که امید است با کمک و پشتیبانی دولت به سرانجام برسد، افزود: در زمینه غلبه بر مشکل کم آبی اقداماتی خوبی مثل ساخت سد در استان فارس در حال انجام است و تعداد سدهای بهره‌برداری شده استان به ۹ سد رسیده است و ۴ سد نیز در دست اجرا است که در صورت تامین اعتبار در همین دولت قابل بهره‌برداری است.

رحیمی با تاکید بر اینکه خطوی آبرسانی استان فارس نیاز به تامین اعتبار دارند، عنوان کرد: خط آبرسانی از سد رودبال به جنت شهر، زرین دشت، فسا و استهبان و آبرسانی از سد ملاصدار به ارسنجان و دیگر پروژه‌های آبرسانی استان فارس نیاز به توجه ویژه و تامین اعتبار دارد.
وی با تاکید بر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه انرژی خورشیدی در استان فارس افزود: تولید انرژی در استان فارس با تاسیس پست‌های برق جدید به نتایج مطلوب‌تری می‌رسد.

رحیمی با بیان اینکه استان فارس در زمینه زیرساخت‌های جاده‌ای دچار عقب ماندگی تاریخی است، گفت: علاوه بر آزادراه شیراز _ اصفهان ساخت بزرگراه “فسا – داراب – هرمزگان”، “شیراز – بوشهر – خوزستان”، “شیراز – نی ریز – کرمان” “شیراز- لامرد – عسلویه” باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی افزود: ساخت آزاد راه لامرد – پارسیان که در حال اجرا است فارس را به دریا متصل خواهد کرد و علاوه بر این با کاهش تصادفات حمل و نقل ایمن‌تری را در این مسیر برای مسافران رقم خواهد زد.

اولویت استان فارس در توزیع اعتبارات تامین آب شرب است۱۶ پروژه آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر برای تامین آب شرب طراحی و اجرایی شدکشاورزی اصفهان زیرسایه مشکلات تامین آب و افزایش قیمت ادوات و نهاده‌های کشاورزی

استاندار فارس با اشاره به تاسیس ۷ شهرستان جدید در استان فارس، خاطرنشان کرد: این شهرستان ها نیز به ساخت مجتمع‌های اداری دارند.

وی با بیان اینکه در بحث اجرای تالار مرکزی شیراز نسبت به دیگر استان‌های دیگر پیشرفت خوبی نداشته‌ایم، افزود: زمین ساخت کتابخانه مرکزی شیراز تامین شده است اما برای تکمیل آن با کمبود اعتبار روبه‌رو هستیم.

رحیمی با بیان اینکه استان فارس نیاز به توسعه متوازن زیرساخت‌های درمانی دارد، گفت: زمین ساخت بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی شیراز تامین شده و برای احداث نیاز به تامین اعتبار دارد همچنیم بیمارستان جهرم، فسا، رستم پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند و اگر تامین اعتبار شوند در همین دولت به بهره‌برداری می‌رسند.