به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، تیرماه ۱۳۹۸ و با حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بود که علی کفاشیان و عباس ترابیان روسای پیشین فدراسیون و کمیته بازاریابی به مدت ۵ سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شدند. کفاشیان و ترابیان متهم بودند که در پرونده شرکت ام.پی سیلوا مرتکب فساد شده و […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، تیرماه ۱۳۹۸ و با حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بود که علی کفاشیان و عباس ترابیان روسای پیشین فدراسیون و کمیته بازاریابی به مدت ۵ سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شدند. کفاشیان و ترابیان متهم بودند که در پرونده شرکت ام.پی سیلوا مرتکب فساد شده و مبلغ ۳۱۶ هزار دلار از حق پخش بازی های تیم ملی ناپدید شده است.

این دو مقام مسئول در فدراسیون فوتبال ضمن رد اتهامات، در همان تیرماه سال گذشته به کمیته استیناف شکایت کردند تا در رای محرومیتشان تجدیدنظر شود.

کفاشیان در این مدت در مصاحبه های مختلف اعلام کرده اند که تخلفی مرتکب نشده و این شرکت بدون آنکه پولی به فدراسیون بدهد، منحل شده است.

طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست استیناف این دو مقام فوتبالی در کمیته استیناف باعث شکل گیری یکی از پرونده های عجیب در این زمینه شده است. در حال حاضر حدود ۱۰ ماه از عمر شکایت کفاشیان و ترابیان به کمیته استیناف گذشته اما همچنان درخواست آنها به صورت کامل مورد رسیدگی قرار نگرفته است.

مهدی دادرس عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سئوال که چرا پرونده کفاشیان و ترابیان بعد از ۱۰ ماه بررسی نشده اما رای استیناف پرسپولیس و سپاهان کمتر از دو ماه صادر شده است؟ گفت: این پرونده کمی پیچیده است. کار روی این پرونده را داریم شروع می کنیم و احتمالا از این هفته مجددا سراغش می رویم.

دادرس ادامه داد: در پرونده کفاشیان و ترابیان پای آبروی آدم ها در میان است. ما باید به جمعبندی برسیم. آقای صالحی (رئیس کمیته استیناف) هم در این مدت پیگیر بوده است.

عضو کمیته استیناف در پاسخ به این سئوال که کفاشیان و ترابیان هرکدام چندبار در این کمیته حاضر شده اند؟ اظهار کرد: فکر می کنم یکبار آقای کفاشیان و دوبار آقای ترابیان به کمیته استیناف آمده اند. ما از آنها دعوت کردیم تا به بعضی از سئوالات جواب بدهند نه اینکه درخواست بخشش کنند!

دادرس درباره اینکه آیا توضیحات این دو مقام سابق در فدراسیون فوتبال کافی نبوده است؟ گفت: به هر حال لازم بود که از جاهای دیگر هم استعلام بگیریم. شاید بازهم سئوالاتی باشد و از آنها بخواهیم که دوباره به کمیته استیناف بیایند.

«فکر می کنید چند درصد از روند رسیدگی به پرونده ترابیان و کفاشیان طی شده است؟» عضو کمیته استیناف در پایان در پاسخ به این پرسش گفت: به هر حال باید جمبعندی صورت بگیرد. فکر می کنم آقای صالحی مدارک را بررسی می کند.