محمدیار ممبینی جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سه سال پیش درگیری بین ۲ طایفه خسرج و ساعدی در اهواز منجر به قتل چهار نفر از این طایفه‌ها شده بود که به دنبال این قتل‌ها ۹ خانه تخریب و یا به آتش کشیده و ناامنی‌هایی ایجاد شده بود. وی با بیان اینکه طایفه خسرج […]

محمدیار ممبینی جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سه سال پیش درگیری بین ۲ طایفه خسرج و ساعدی در اهواز منجر به قتل چهار نفر از این طایفه‌ها شده بود که به دنبال این قتل‌ها ۹ خانه تخریب و یا به آتش کشیده و ناامنی‌هایی ایجاد شده بود.
وی با بیان اینکه طایفه خسرج ساکن روستای خوزینه باقر از توابع بخش چغامیش دزفول هستند، افزود: همزمان با کشته شدن چهار نفر از این ۲ طایفه یک مورد نقص عضو نیز بر اثر این درگیری‌ها پیش آمده و پرونده‌هایی در دادگستری اهواز و دزفول تشکیل شده بود. 
رئیس دادگستری دزفول گفت: با پیگیری‌های شورای حل اختلاف استان خوزستان و شهرستان دزفول، در نشستی که عصر امروز با محوریت و وساطت محلی و عشایری و چهره ملی صلح شیخ علی بن ناصرآل نهبان بنی ضجه، سران ایلات و عشایر به منظور سازش این ۲ طایفه در روستای خوزینه باقر دزفول برگزار شد این ۲ طایفه سازش کردند.