دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پیکان تهران ساعت ۲۱ امشب در هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه شهدای شهرقدس آغاز شد که این بازی با برد سه بر یک شاگردان یحیی گل محمدی به اتمام رسید. علی علیپور (۲۲)، مهدی عبدی (۷۶ و ۸۴) برای پرسپولیس و شهریار مقانلو (۸۶-پنالتی) برای پیکان […]

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پیکان تهران ساعت ۲۱ امشب در هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر در ورزشگاه شهدای شهرقدس آغاز شد که این بازی با برد سه بر یک شاگردان یحیی گل محمدی به اتمام رسید.

علی علیپور (۲۲)، مهدی عبدی (۷۶ و ۸۴) برای پرسپولیس و شهریار مقانلو (۸۶-پنالتی) برای پیکان گلزنی کردند.

دو تیم در حالی پس از چهارماه تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر به دلیل بیماری کرونا بازی رسمی برگزار کردند که شیوع بیماری کرونا باعث عدم حضور تماشاگران در این بازی شده بود.

خودروسازان که برای باز کردن دروازه علیرضا بیرانوند بازی را تهاجمی آغاز کردند خیلی زود اسیر پاس‌های کوتاه و بلند سرخپوشان شدند تا بدترین خط دفاعی لیگ برتر چاره‌ای جز دفاع در مقابل صدرنشین فعلی این مسابقات نداشته باشند.

تاکتیک‌های یحیی گل محمدی که نشان می‌داد دنبال حملات پردامنه با تعداد بازیکن بالاست بالاخره در دقیقه ۲۲ با سانتر دقیق سیامک نعمتی و ضربه سر علی علیپور نتیجه داد تا گل اول این بازی وارد دروازه وحید شیخ ویسی در پیکان شود.

پس ازاین گل نیز بازیکنان هر دو تیم به حملات خود ادامه دادند تا گل‌های دیگری را در ۴۵ دقیقه ابتدایی به ثمر برسانند. اما تلاش آن‌ها بخصوص پیکانی‌ها بی نتیجه ماند تا این بازی با تک گل علیپور در نیمه اول به اتمام برسد.

همچنین وحید امیری بازیکن پرسپولیس دردقیقه ۳۱ این دیدار دچار مصدومیت شد تا مهدی عبدی جای او را در این تیم بگیرد.

نیمه دوم با حملات همه جانبه پیکانی‌ها آغاز شد تا خودروسازان بتوانند نتیجه را جبران کنند، اما این تیم بار‌ها توسط هافبک‌ها و مهاجمان پرسپولیس غافلگیر شد تا مهدی عبدی با دو گلی که زد تبدیل به ذخیره طلایی سرخپوشان شده و برد سه امتیازی دیگری را برای این تیم رقم بزند.

ویسی که دوست نداشت تیمش بازنده باشد بازی تهاجمی خود را ادامه داد و توانست در دقیقه ۸۶ یکی از گل‌های خورده را توسط شهریار مقانلو از روی نقطه پنالتی جبران کند.

پرسپولیس با این پیروزی ۵۰ امتیازی شد تا به یکه تازی خود در صدر جدول رقابت‌های لیگ برتر ادامه داده و یک گام دیگر به پوکر قهرمانی و ثبت رکوردی تاریخی نزدیک شود.

پیکان نیز با ثبت بیش از ۴۰ گل خورده تا پایان هفته بیست و دوم رکورد عجیبی را در این امر از خود ثبت کرد و همچنان با ۱۵ امتیاز در قعر جدول باقی ماند.