به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمدرضا مهدوی مدافع سابق سرخآبی‌های پایتخت درباره دیدار حساس امشب الهلال مقابل استقلال به خبرنگار برنا گفت: استقلال تا پیش از دربی در ۶-۷ بازی بسیار خوب کار کرد، اما بعد از باخت در دربی هنوز نتوانسته از تبعات آن بازی خارج شود. وی افزود: […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمدرضا مهدوی مدافع سابق سرخآبی‌های پایتخت درباره دیدار حساس امشب الهلال مقابل استقلال به خبرنگار برنا گفت: استقلال تا پیش از دربی در ۶-۷ بازی بسیار خوب کار کرد، اما بعد از باخت در دربی هنوز نتوانسته از تبعات آن بازی خارج شود.

وی افزود: استقلال مقابل الهلال بازی ساده‌ای ندارد و هر دو تیم در آسیا جزو باشگاه‌های شناخته شده هستند، اما امروز باید منتظر یک سورپرایز از سوی شفر باشیم و فکر می‌کنم استقلال از انگیزه بسیار بالایی برای این دیدار برخوردار است و در دربی هم می‌توان گفت استقلال خوب بازی کرد اما پرسپولیس باهوش‌تر عمل کرد و تجربه برانکو نقش مهمی در برد سرخپوشان داشت.

مدافع سابق استقلال در ادامه عنوان کرد: مطمئن هستم استقلال در بازی امروز در فاز تهاجمی عملکرد خوبی دارد و تیم در نیم فصل دوم در این فاز عملکرد بسیار خوبی داشته است. استقلال در بازی مقابل الهلال باید بسیار مراقب ضد حملات حریف باشد، چرا که آنها بروی ضد حملات برنامه‌ریزی خواهند کرد و اگر آبی‌پوشان به قول معروف بی‌گدار به آب نزنند می‌توانند نتیجه دلخواه خود را کسب کنند.

مهدوی درباره بازی فردای پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان نیز عنوان کرد: تیم‌های عربی بویژه تیم‌های عربستانی بازیکنان زیادی را جذب کرده‌اند تا فقط از آنها در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند و این لیگ برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. الهلال و الاهلی فرقی ندارند هر دو تیم نسبت به سال گذشته تقویت شده‌اند و سرخپوشان هم کار ساده‌ای ندارند. اما پرسپولیس با توجه به صدرنشینی در لیگ وضعیت بسیار خوب روحی در لیگ قهرمانان آسیا دارد و می‌تواند الاهلی عربستان را شکست دهد. ضمن اینکه بی‌تردید هواداران ایرانی در امارات برای تشویق پرسپولیس به ورزشگاه خواهند رفت و سرخپوشان می‌توانند در این دیدار از امتیاز میزبانی خود استفاده کنند و به برتری دست پیدا کنند. در این موضوع تردیدی نیست که پرسپولیس توان برد الاهلی را دارد.

مدافع سابق فوتبال ایران در ادامه با اشاره به بازی ذوب آهن و الوصل نیز عنوان کرد: علیرضا منصوریان وآقای آذری از دوستان قدیم بنده هستند. ما باید از هر سه نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا حمایت کنیم و عرق ملی یعنی اینکه هر سه تیم استقلال، پرسپولیس و ذوب‌آهن در حال حاضر تیم ملی هستند و مهم اهتزاز پرچم مقدس کشورمان است. زمانی اگر بنده در تیم ملی۲۷۰ بخیه خوردم و هر بازیکن دیگری که در تیم ملی مصدوم شد برای اهتزاز و افتخار برای همین پرچمی بوده که امروز این سه تیم برای آن تلاش می‌کنند.

مهدوی در پایان در پاسخ به این سوال که کدام تیم‌ها را شانس قهرمانی در لیگ برتر می داند گفت: اگر بخواهم به ترتیب بگویم پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی، استقلال و پدیده شانس قهرمانی دارند. در این باره باید بگویم علاوه بر مسائل فنی برخی نفرات به تیم‌ها شخصیت قهرمانی می‌دهند، مانند برانکو در پرسپولیس و قلعه‌نویی در سپاهان به هر حال هنوز چیزی مشخص نیست و باید منتظر هفته‌های آینده باشیم.