به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در مجلسی با حضور معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مسئولان عامل چند بانک کشور، از یک شبکه ارائه توکن پرده برداری گردید که با پشتوانه طلا و با مشارکت چهار بانک طراحی شده و با توجه به اعلام سیاست های بانک مرکزی درخصوص “راز […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در مجلسی با حضور معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مسئولان عامل چند بانک کشور، از یک شبکه ارائه توکن پرده برداری گردید که با پشتوانه طلا و با مشارکت چهار بانک طراحی شده و با توجه به اعلام سیاست های بانک مرکزی درخصوص “راز ارز” توان دارد با رعایت مقررات بعد از پایانی شدن مقررات فعالیت خود را شروع کند که البته این راز ارز بر بستر یک شبکه توکن

قرار هست که یک میلیارد واحد از “راز ارز” این بستر توزیع گردد و چهار میزبان بانکی من جمله بانک های ملی، ملت، پاسارگاد و پارسیان و گروه توسن دارد که پشتوانه آن نیز طلا هست.

بر این اساس، با سازگاری انجام شده دو کیلو طلا تأمین شده و قرار هست طبق معادل طلا، “راز ارز” بر این اساس، با سازگاری انجام شده دو کیلو طلا تأمین شده و قرار هست طبق معادل طلا، “راز ارز” پیمان در اختیار میزبانان ارائه گردد.

به گفته طراحان این “راز ارز”، تفاهم اولیه ای با فرابورس انجام شده که به زودی فرابورس نیز به عنوان ششمین میزبان به این شبکه وارد می گردد.

ولی الله فاطمی، مدیرعامل ققنوس با اشاره به خصوصیات این بستر، اظهار کرد: بستر «ققنوس» به عنوان پلت فرم اقتصاد دیجیتال با کمک بانک های ملت، ملی، پاسارگاد و پارسیان و هلدینگ های فناوری اطلاعات این بانک ها تولید گردیده و زمینه ارائه توکن

وی با بیان اینکه توکن اولیه طبق طلا صادر می گردد، اظهارکرد: هدف کلیدی ما توکنایز کردن دارایی های ملکی بویژه اموال اضافی بانک ها هست که در مرحله بعدی سایر دارایی های پولی و سرمایه ای را در برمی گیرد.

فاطمی اضافه کرد: تفاوت توکن

وی با بیان اینکه از طریق این بستر میتوان دارایی های منجمد را به چرخه اقتصاد وارد کرد، تصریح نمود: دغدغه اقتصاددانان این هست که اگر دارایی های منجمد استعداد نقدپذیری پیدا کنند، موجب ایجاد تورم خواهد گردید، اما در حالتی که این نقدپذیری در مسیر تولید قرار گیرد، هم ایجاد اعتبار افزوده ملی کرده و هم دغدغه اقتصاددانان را رفع می کند.

فاطمی دنبال کرد: بانک داری الکترونیک بدون توجه به اثرها جانبی اش طراحی گردید، اما در راستای رمزارزها

وی با بیان اینکه بلاک چین مدعی هست که یک وسیله بین المللی هست، تصریح نمود: این هنر ماست که چه طور از آن استفاده کنیم، ما باید از این بستر استفاده نمود و به جای تهدید برای حاکمیت آن را مبدل به مجال برای رشد اقتصاد کشور کنیم.

در این مراسم، علاوه بر این کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به تأثیرات و خصوصیات این بستر، اظهار کرد: نیروی فکری و توان و حجم های تفکر ای بسیار خوبی در کشور وجود دارد که به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک می کند و این بستر نیز حاصل این حجم علمی هست.

وی اضافه کرد: سپیدنامه ققنوس به عنوان یک اسم اساطیری از ایران، مصر، یونان و چین توان دارد اسم یک تمدن جدید شمرده گردد که بتواند به اقتصاد ملی در کنار حاکمیت کمک کند.

در ادامه محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی در مورد این بستر، اظهار کرد: این بستر یک حرکت خرسند کننده برخلاف مخالفت ها در مقابل ایده های جدید هست که در یک سال موخر با مشارکت چهار بانک به درنهایت دست یافته هست.

وی اضافه کرد: نگاه بانک داری کشور رو به جلو هست و مبتکرانه همراه با تغییرات جهانی پیش می رود.

انتهای پیام