“حسین کلانتری” در این دیدار با اشاره به جایگاه والای خانه ها و موسسات قرآنی، افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی استفاده از فضای مجازی می تواند در بسط، گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی موثر باشد. وی تصریح کرد: حتما موسسات قرآنی و سازمان تبلیغات با استفاده از فضای مجازی […]

“حسین کلانتری” در این دیدار با اشاره به جایگاه والای خانه ها و موسسات قرآنی، افزود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی استفاده از فضای مجازی می تواند در بسط، گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی موثر باشد.
وی تصریح کرد: حتما موسسات قرآنی و سازمان تبلیغات با استفاده از فضای مجازی در نشر و ترویج فرهنگ قرآنی و آموزه های دینی در سطح استان بیش از پیش تلاش کنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد مشارکت دارالقرآن ها و موسسات قرآنی در اجرای طرح کمک های مومنانه در جریان شیوع ویروس کرونا را قابل تقدیر دانست.
کلانتری از ساخت و احداث پنج موسسه آموزشی و قرآنی دو منظوره در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: قرار است در یک شیفت فعالیت های آموزشی را داشته و در شیفت دیگر فعالیت های قرآنی را انجام دهند.
وی از انعقاد تفاهم نامه ای با سازمان دارالقرآن کشور خبر داد و تاکید کرد: عملیات اجرایی این پنج مدرسه با همکاری سازمان دارالقرآن کریم کشور به زودی آغاز می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وام تسهیلات به خانه ها و موسسات قرآنی و دارلقرآن ها در دستور کار قرار دارد.
کلانتری بیان کرد: در تلاشیم که بتوانیم با استفاده از تسهیلات کرونایی به این خانه های قرآنی و مراکز قرآنی کمک کنیم.
وی تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد هرچند یک درصد خاک کشور را داراست اما ۲۰ درصد انرژی، ۱۰ درصد منابع آبی، ۱۰ درصد آب و منابع طبیعی و به نسبت جمعیت بیشترین تعداد شهید در کشور را داراست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مردم استان در حمایت از نظام، انقلاب و آرمان های امام(ره) سنگ تمام گذاشتند و اکنون زمان آن است که با کمک به توسعه استان جبران کنیم.
کلانتری با بیان اینکه مردم این استان شایسته بهترین خدمات هستند، تاکید کرد: ولایت مداری و تبعیت از فرامین اهل بیت در میان مردم تمام شیعه استان زبانزد است.
وی حمایت از فعالیت های قرآنی و دارالقرآن ها را مهم و یکی از دغدغه های خود دانست و ادامه داد: این موضوع در اولویت کاری ما قرار دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای ترویج آموزه ها و باورهای دینی به ویژه میان جوانان و نسل آینده باید بیشتر تلاش کنیم و در این راستا نیازمند فرهنگ سازی هستیم.
کلانتری از اختصاص ۵ هزار جلد قرآن کریم از سوی استانداری و ۵ هزار جلد از سوی سازمان دارالقرآن کشور به استان خبر داد و تصریح کرد: این ۱۰ هزار جلد قرآن طی تفاهم نامه ای در آینده نزدیک به استان اختصاص داده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار و ۷۰ خانه قرآنی شهری و روستایی در سطح استان داریم که نیازمند کمک و حمایت هستند، اظهار کرد: در سطح استان ما کمک می کنیم و حامی خانه های قرآن و دارالقرآن ها خواهیم بود.
“حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ” رئیس سازمان دارالقرآن کشور نیز در این نشست از پیگیری ها و حمایت های استاندار کهگیلویه و بویراحمد از موسسات قرآنی، دارالقرآن ها و خانه های قرآن استان به صورت ویژه تشکر کرد.
وی تاکید کرد: اختصاص بودجه و حمایت ویژه از مجتمع بزرگ دارالقرآن یاسوج که پیشرفت فیزیکی خوبی داشته از سوی استاندار قابل تقدیر است.
رئیس سازمان دارالقرآن کشور بیان کرد: برای اختصاص بودجه به موسسات قرآنی، دارالقرآن ها و خانه های قرآن استان به ویژه مناطق روستایی و کم برخوردار تلاش می کنیم.
اخوان صباغ با بیان اینکه موسسات قرآنی نیازمند حمایت هستند، ادامه داد: از تعداد ۱۹ موسسه قرآنی و دارالقرآنی که در استان داشتیم در این ایام کرونا در جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه نقش موثری داشتند.
وی از حمایت ویژه خانه های قرآنی در استان خبر داد و تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت های خوبی که در این استان وجود دارد از جمله نیروی انسانی توانمند، حافظان و قاریان قرآن که جزو استان های برتر است در تلاشیم که حمایت ویژه شکل بگیرد.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور با تاکید بر اینکه حمایت از خانه ها و موسسات قرآنی مدنظر است، اظهار کرد: موسسات قرآنی پس از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور به موضوعات اجتماعی و فعالیت های جهادی ورود کردند.
اخوان صباغ خاطرنشان کرد: ۱۴۰۰ موسسه قرآنی در این ایام در سراسر کشور به جمع آوری کمک های خیرخواهانه و توزیع آن ها در مناطق محروم و کمتر برخوردار مشغول بودند.
به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، عصر امروز “حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ” رئیس سازمان دارالقرآن کشور با “حسین کلانتری” استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار و گفت و گو کرد.
گفتنی است؛ “حشمت الله صمیمی دوست” معاون اقتصادی استاندار و “حجت الاسلام سید رضا افتخاری” مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این دیدار حضور داشتند.
انتهای پیام