– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال با بیان اینکه مسابقات بین المللی هندبال گرامیداشت چهار هزار شهید استان یزد که از دوم اسفند در شهر دارالعباده، یزد، با حضور تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ایران، منتخب یزد و دو تیم عراق و ازبکستان آغاز […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال با بیان اینکه مسابقات بین المللی هندبال گرامیداشت چهار هزار شهید استان یزد که از دوم اسفند در شهر دارالعباده، یزد، با حضور تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ایران، منتخب یزد و دو تیم عراق و ازبکستان آغاز شده بود، گفت: این مسابقات بین المللی امروز با قهرمانی تیم ملی هندبال نوجوانان ایران به پایان رسید. تیم ملی جوانان عراق دوم شد و تیم ملی جوانان ازبکستان و منتخب یزد هم مشترکا در جایگاه سوم ایستادند.

پاکدل اظهار داشت: این مسابقات توانست فضا و شرایطی برای نوجوانان و جوانان هندبالیست مهیا کند که بتوانند خود را محک بزنند و همچنین ما هم توان خود را در برگزاری مسابقات بین المللی نشان دهیم.

وی ادامه داد: اتفاق خوبی که در این رویداد افتاد این بود که ثابت کردیم که در این شرایط سخت کرونایی، در شرایطی که بسیاری از رویدادهای ورزشی جهانی و آسیایی لغو شده، می توانیم مسابقات بین المللی را در کشورمان به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون هندبال با بیان اینکه هندبال، تنها رشته ورزشی در سال ۹۹ است که بعد از شیوع کرونا یک تورنمنت بین المللی در کشورمان برگزار کرده است، تاکید کرد: چند روز پیش مسابقات جوانان و نوجوانان قهرمانی آسیا لغو شد و  فدراسیون جهانی هندبال نیز رقابت‌های جوانان و نوجوانان قهرمانی جهانی را به دلیل شیوع گسترده کرونا کنسل کرد. نکته جالب توجه این است که هیچ کدام از کشورهای آسیایی در یک سال اخیر نتوانستند تورنمنتی در رده‌های سنی مختلف برگزار کند فقط ایران به این دستاورد رسید.

وی با بیان اینکه فکر می‌کنم هم استان یزد و هم همکاران بنده در فدراسیون از برگزاری و میزبانی این مسابقات سربلند بیرون آمدیم، افزود: از روز اول تا پایان مسابقات بصورت مداوم از کلیه نفرات تیم‌ها تست PCR گرفته شد و خوشبختانه حتی یک نفر مبتلا به کرونا در این رویداد ورزشی نداشتیم.

پاکدل بیان داشت: امیدوارم این امتحانی که هندبال ایران از آن سربلند بیرون آمد، بتواند زمینه ساز آن باشد که در آینده نزدیک بتوانیم رویدادهای بزرگتری در کشورمان میزبانی کنیم. در واقع امروز به همه ثابت شد که ایران می تواند حتی در شرایط سخت کرونایی میزبان رویدادهای بین المللی باشد.
رئیس فدراسیون هندبال ادامه داد: نقطه مثبتی که در این میزبانی رخ داد و به استاندار یزد هم عرض کردم این بود که همه تیم‌هایی که در این تورنمنت شرکت کرده بودند از میزبانی شهر یزد بسیار راضی بودند. شخصا هم با اعضای تیم ملی عراق و هم تیم ملی ازبکستان صحبت کردم و خوشبختانه تمامی آنها از شرایط برگزاری مسابقات، اسکان و … بسیار راضی بودند طوری که مایل بودند در سال‌های آینده هم در این تورنمنت حضور پیدا کنند. ما هم همه توان و تلاش خود را خواهیم کردکه این تورنمنت را بصورت مستمر و سالیانه برگزار کنیم.

پاکدل گفت: باید از تمامی مسئولان استان یزد از جمله استاندار محترم، مدیر کل ورزش و جوانان استان، هیئت هندبال استان یزد، شهرداری، گروه فولاد آلیاژی و همه عزیزانی که زحمت کشیدند این رویداد به شکل مطلوبی طی این چند روز برگزار شود، تشکر کنم.  

نگاهی به آنچه در لیگ برتر هندبال گذشت؛ از درخشش جوانان تا فراهم شدن شرایط برای ورود بخش خصوصیسرمربی تیم هندبال بانوان شهید شاملی: بدشانسی آوردیم/ بازیکنانم را قهرمان می‌بینم

 

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)