به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه به فاکس نیوز اظهار کرد: شما در روزهای آینده شاهد یک سری اقداماتی می باشید که بر طبق آن سطح فشارها بر رهبری ونزوئلا که به صورت علنی بر علیه منفعت های مردم ونزوئلا حرکت می […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه به فاکس نیوز اظهار کرد: شما در روزهای آینده شاهد یک سری اقداماتی می باشید که بر طبق آن سطح فشارها بر رهبری ونزوئلا که به صورت علنی بر علیه منفعت های مردم ونزوئلا حرکت می کند، افزایش می یابد. ما مصمم هستیم تا مطمئن باشیم صدای مردم ونزوئلا شنیده می گردد.

او جزئیاتی از کارهای برنامه ریزی شده آمریکا عرضه نکرد. وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا هم هنوز واکنشی نشان نداده هست. دولت ترامپ با پافشاری، تحریم ها بر علیه مقامهای دولت چپگرای نیکولاس مادورو، ریاست جمهوری ونزوئلا را به اتهام سرکوب دموکراسی از طریق محبوس کردن رهبران اپوزیسیون تشدید کرده هست. واشنگتن در سال گذشته چندین دور تحریم بر علیه مقامهای دولتی من جمله مادورو وضعیت کرده هست.   

  وضعیت اقتصاد ونزوئلا در دوران حکومت مادورو با تورم نجومی ۲۰۰ هزار درصد و کم بودن مواد غذایی و مواد دارویی همراه گردیده هست و همین به موجی از کوچ مبدل شده هست. مادورو از سال ۲۰۱۵ در این جلسات شرکت نکرده هست و این بار هم “به سبب نگرانی از امنیت جانی”

انتهای پیام