به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حسین فرکی سال گذشته و از نیم فصل دوم به تیم پیکان اضافه شد اما او در لیگ نوزدهم خودش تیم را بسته است. او درباره آخرین وضعیت این تیم به خبرنگار برنا گفت: ما در چهارمین هفته تمریناتمان هستیم که از ابتدای هفته شنبه […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حسین فرکی سال گذشته و از نیم فصل دوم به تیم پیکان اضافه شد اما او در لیگ نوزدهم خودش تیم را بسته است.

او درباره آخرین وضعیت این تیم به خبرنگار برنا گفت: ما در چهارمین هفته تمریناتمان هستیم که از ابتدای هفته شنبه تا پنجشنبه برگزار شده و در این حد فاصل ۳ بازی تدارکاتی پیش بینی کردیم. بازی با سپاهان تجربه بازی با یک تیم لیگ برتری بود که در دستور کار داشتیم. بازی دوم در برابر گل گهر تجربه‌ای تیمی بود که تازه در لیگ برتر حضور پیدا کرده و در پایان هفته مجدد با تیمی که از لیگ دسته دوم به لیگ دسته اول آمده مثل آرمان گهر سیرجان قرار است بازی کنیم. بیشتر ارزیابی و محک بچه‌های خودمان است که کار را داریم دنبال می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم در بازی آخرمان با توجه به اینکه بچه‌ها دوران بدنسازی را در ۲ هفته اول سپری کردند و هفته سوم کارهای ترکیبی و تاکتیکی و گروهی را انجام دادیم در هفته چهارم هم این ۳ بازی فشار دارد و سعی کردیم تقسیم کنیم فشار را بین نفراتمان و از طرفی وضعیت بچه ها را بسنجیم برای شروع لیگ.

وی درباره تاخیر در آغاز لیگ عنوان کرد: هرچه لیگ دیرتر انجام شود ممکن است تبعاتش بیشتر باشد و فاصله بازی ها باید کمتر شود ممکن است فشاری به تیم‌ها وارد شود. بهتر است در همان تاریخی که اعلام شد بازی ها را برگزار کنیم یعنی دهم مرداد. اگر عقب بیفتد که دیگر تصمیم‌گیرنده ما نیستیم ولی مطمئنا ممکن است برخی تیم ها به ضررشان باشد و برخی تیم ها شرایط بازی را دارند مخالف باشند. برای اینکه عقب بیفتد چیزی که الان مقداری نگران کننده این است که به طور دقیق مشخص نیست یعنی اگر دهم یا بیستم یا هر زمانی است این مشخص شود تا بتوانیم دقیقا برنامه ریزی کنیم و این برای این است که تیم در شروع لیگ دچار مشکل نشود.

سرمربی پیکان در ادامه عنوان کرد: خروجی زیادی داشتیم و تعدادی بازیکن بودند که قراردادهایشان تمام شده بود و در اختیار خودشان بودند از جمع ما جدا شدند و تعدادی هم ما تمایل داشتیم که جابه‌جا کنیم ولی جذب بازیکنان خوب بوده و راضی هستم تا این مرحله که جلو رفتیم و باید ببینیم به هرحال شروع لیگ به چه صورت می‌شود.

وی در باره استفاده از کمک داور ویدیویی در لیگ نیز اظهار داشت: من معتقدم VAR نخواهد رسید و شاید سال بعد هم نرسد ولی به هرحال این VAR  که ما می‌بینیم در دنیا رصد می‌شود و انجام می شود طبیعی است که VAR جاهایی به نفع شما باشد و جاهایی به ضررتان. بازوی داوران شده این موضوع ولی تو تیم‌ها ممکن است تبعاتی را به وجود بیاورد. آن چیزی که در گذشته اتفاق می‌افتاده اگر اشتباه بوده از  جانب داور باز هم ممکن است به نفع یا ضرر تیمی می‌شده حالاVAR در واقع همان داوری است که ممکن است جاهایی دقیق تر اتفاقی را ببیند که یکی از دو تیم متضرر می‌شود ولی با حساسیت بیشتری.

وی درباره هدف پیکان در لیگ تصریح کرد: فصل پیش در شرایطی آمدیم که پیکان وضعیت خوبی نداشت و سعی و تلاشمان بر این بود که تیم را حفظ کنیم و جایگاه خوبی را برایش تعریف کنیم و بچه‌ها زحمت کشیدند و تیم در لیگ برتر جایگاه یازدهم را به دست آورد. اما مطمئنا جایگاه پیکان به یک عنوان نماینده پایتخت در فوتبال کشور باید بالاتر از چیزی باشد که در فصل گذشته بوده و ما هم برای خودمان انگیزه‌های بالایی داریم برای اینکه بتوانیم تلاش کنیم و خودمان را به شرایط سهمیه نزدیک کنیم. منتها باید مقداری واقع بین بود بر اساس داشته‌هایمان و هزینه‌هایی که می‌کنیم و امکاناتی که داریم برنامه‌ریزی کردیم که در لیگ بتوانیم تیم موفق باشیم برایم مهم این است که در لیگ بازی‌های خوب و باکیفیتی را انجام دهیم و اگر تماشاچی هست در استادیوم وجود دارد لذت ببرد. طبیعی هم هست که ناامید نیستیم برای اینکه بتوانیم امسال به عنوان یک پدیده در لیگ ظاهر شویم.

وی درباره حضور مارک ویلموتس هم گفت: ایشان تازه ورود کرده به فوتبال ما و نتایجی هم که در دو بازی اول کسب کردند نتایج خوبی بوده برای تیم ملی‌مان. بدون اغراق می گویم تیم ملی خیلی خوبی داریم، بازیکنانی که هم تجربه دارند و هم جوان هستند و هم آینده فوتبال هستند. بازی آخری هم که  انجام شد بین امید و تیم ملی ما و به نوعی بازیکنان زیر ۲۵ سال که آقای ویلموتس دعوت کرده بود مورد تأیید بود و کار قشنگی انجام داده بود. اگر نظر ایشان واقعا این هست که در ادامه یک مقداری توجه بیشتری به لیگ ما کند و به بازیکنانی که در لیگ دارند کار می‌کنند و انگیزه‌ای ایجاد کند مثل همین دعوتی که کرده بود از جوانان و اینها نشان دهنده این است که تمایل به این دارد که بتواند از کل فوتبال کشورمان چه دسته اول و چه لیگ برتر دیدید که در همین انتخاب هم ۲ مهاجم گلزن لیگ را دعوت کرده بود. خوشبختانه ایشان نگاه مثبتی به فوتبال ما دارد و ماهم درمورد حضور  ایشان خیلی خوشبین هستیم و امیدواریم در تیم ملی موفق بشوند.ضمن اینکه در کنار ایشان آقای وحید هاشمیان هم هست که از مربیان جوان و بازیکنان خوب ملی ما بودند که تجربه حضورشان در کنار این مربیان می‌تواند در آینده به فوتبال ما کمک کند و من امیدوارم ایشان هم در کارشان موفق باشند.

فرکی درباره تیم امید هم عنوان کرد: آقای مجیدی از فوتبالیست‌های خوب کشورمان بودند و از مربیان جوان ما هستند ایشان قبول مسئولیت کرده در رابطه با المپیک و فکر می‌کنم خیلی جرات داشته و ریسک بزرگی کرده حالا هم می‌تواند تیم ملی امید به نفع او باشد و هم می‌تواند ایشان برای تیم ملی امید مفید باشد. امیدوارم مجیدی  هم با همکارانشان و با حمایت خود فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک انشالله برنامه‌هایی که دارند را خوب انجام دهند یا اگر برنامه‌ای مد نظرشان هست بویژه در رابطه با بازی های تدارکاتی پیشبینی کنند یک بازی تدارکاتی خوب را برای تیم ملی امیدمان انجام دهند که تیم امید ما با وجود اینکه کار دشواری دارد با آمادگی بیشتری حضور پیدا کند.