به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درج کرد: «صادرات، پیش احتیاج رشد پایدار و مهمترین عامل ورود ارز به کشور و گسترش اشتغال و افزایش درآمد آحاد اقتصادی هست. طبیعی هست به علت تحریم های ناجوانمردانه، بازگشت ارز متاثر از صادرات به چرخه اقتصاد، مشکلات و […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام درج کرد: «صادرات، پیش احتیاج رشد پایدار و مهمترین عامل ورود ارز به کشور و گسترش اشتغال و افزایش درآمد آحاد اقتصادی هست. طبیعی هست به علت تحریم های ناجوانمردانه، بازگشت ارز متاثر از صادرات به چرخه اقتصاد، مشکلات و پیچیدگی هایی داشته باشد. بانک مرکزی با لحاظ تمام شرایط کشور و قوانین و مقررات معیت لازم را در این زمینه خواهد داشت.

پایبندی برای آوردن ارز به چرخه اقتصاد توان دارد در قالب ترکیبی از شیوه های متفاوت ارائه ارز به سیستم نیما یا ارائه به طور حواله و اسکناس به صرافی ها یا واردات ثبت توصیه شده، برای خود و دیگران باشد.

در مشورت با فعالین بخش خصوصی، تمهیداتی درباره نحوه عمل گروه های متفاوت صادرکنندگان اتخاذ شده هست که با اجرای آن، بازگشت ارز متاثر از صادرات به چرخه اقتصاد که برای سال کنونی که دست کم ۴٧ میلیارد دلار تخمین می گردد، سرعت خواهد گرفت. انتظار از صادرکنندگان نیز مثل گذشته مشارکت با دولت و بانک مرکزی هست و باید  به علت داشت که کارکرد همه ما و من جمله صادرکنندگان در شرایط خطیر کشور توسط مردم به قضاوت گذاشته خواهد شد.»

»به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، اشاره همتی به تمهیدات اندیشیده شده احتمالا ذی ربط به تحولات جدید قانون پیمان سپاری ارزی هست که بر طبق گفته رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران، قرار شده صادرات  زیر یک میلیون دلار معاف از پایبندی ارزی گردد و صادرات بین یک تا سه میلیون دلار شامل معافیت ۵۰ درصدی گردد که برای هزینه های صادرات، برای تجارت ریالی یا واردات در برابر صادرات مدنظر داشته شد. علاوه بر این قرار شد که صادرات بین سه تا ۱۰ میلیون دلار دربردارنده معافیت ۳۰ درصدی گردد و صادرات بالای ۱۰ میلیون دلار همچنان به فرایند قدیم، ۹۰ تا ۹۵ درصد موظف به پایبندی ارزی می باشند.

انتهای پیام