“حبیب الله نیکزادی” “حبیب الله نیکزادی” در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا، از ناپایداری هوا و تغییر اقلیم در استان کرمان حرف به میان آورد و اظهار کرد: تغییر اقلیم در سال جاری موجب نابود شدن درصد زیادی از فرآورده ها کشاورزی استان گردید. نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با […]

“حبیب الله نیکزادی” “حبیب الله نیکزادی” در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا، از ناپایداری هوا و تغییر اقلیم در استان کرمان حرف به میان آورد و اظهار کرد: تغییر اقلیم در سال جاری موجب نابود شدن درصد زیادی از فرآورده ها کشاورزی استان گردید.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که کویر شرایط آب و هوایی ثابتی مثل منطقه های سردسیری را ندارد، تصریح نمود: پراکنش بارندگی در کویر مناسب نیست و بهار در کویر خارق العاده کوتاه خواهد بود.

نیکزادی از دست و پنجه نرم کردن مردم شرق استان دو بار در هفته با طوفان شن حرف زد و به مشکلات مردم با این پدیده اشاره نمود و اضافه کرد: به طور مثال اگر طوفان شن در شب به واقع شدن ملحق شود صبح شما توان ندارید درب منزل خود را باز کنید و علاوه بر این شاهدیم که درختان ۷ متری زیر شن های روان دفن شده هست.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی عنوان نمود: طوفان های شن زیرساخت های اقتصادی شرق استان را نابود می کند و اگر سریعاً با این پدیده مبارزه نکنیم، مطمئنا زیادی از روستاهای ما تخلیه خواهند گردید.

مردم شرق استان کرمان جدا از مردم ایران می باشند؟

وی بحران طوفان ها برای استان های شرقی کشور را جدی دانست و با تاکید بر اینکه دولت باید برای این پدیده تفکر ای کند، عنوان نمود: متاسفانه در سال گذشته همه اعتبارات برای مبارزه با طوفان شن به خوزستان اختصاص یافته هست اما باید توجه داشت که خوزستان هر از چندگاهی ریزگرد در آن رخ می دهد اما متاسفانه ما از سمت سیستان و بلوچستان، جازموریان و طوفان های خود شرق استان همه روزه شاهد چنین پدیده ای هستیم اما دولت هیچ توجهی به شرق استان نمی کند.

نیکزادی خطاب به دولت اظهار کرد: آیا مردم شرق استان کرمان جدا از مردم ایران می باشند؟ آیا مردم شرق استان کرمان به شکلی دیگر تنفس می کنند؟ آیا در مقابل ریزگردها، مقاومت پیدا کرده اند؟ دولت به چه سبب به این قسمت از کشور توجه نمی کند؟ 

وی خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: درخواستم این هست که نگاه مخصوصی به شرق استان کرمان دارا باشند و جلوی پدیده طوفان شن را دریافت کنند، در غیر این صورت این پدیده آرام، آرام منطقه های کویری ما و باغستان های با قدمت ۳۰۰ ساله را از بین خواهد برد؛ بنابراین باید هرچه تندتر تدبیری اندیشیده شود.

آموزش و پرورش پیران را باسواد به گورستان و کودکان و نوجوانان را بی سواد به جامعه تحویل می دهد

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه از وضع اسفبار آموزش و پرورش در شرق استان حرف به میان آورد و به ایسنا اظهار کرد: متاسفانه عمده مدرسه ها شرق استان دارای ساختمان های متروکه می باشند.

وی با بیان این مطلب که در هر چهار شهرستان شرقی استان کرمان مدرسه ها کانکسی وجود دارد، گفته بود: منحصرا در شهرستان بم ۱۲ مدرسه کانکسی وجود دارد.

نیکزادی به کیفیت تعلیم در شرق استان پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه با اینکه معلمین پرتلاش و دلسوزی داریم اما به خاطر عدم ابزارها آموزشی، تعلمات روحی خانواده ها به محصلین و علاوه بر این بی توجهی مسئولان تعلیم و پروش در کشور و در استان؛ امروز به میزانی قابل توجهی بار علمی محصلین این منطقه کاهش پیدا کرده به شکلی که دیگر قدرت رقابت با سایر محصلین منطقه های سراسر کشور را در کنکور سراسری ندارند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی به وضع تعلیم در روستاهای حوزه انتخابیه خود نیز اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به سیاست های اشتباه آموزش و پرورش مبنی برتجمیع مدرسه ها در روستاها، امروز می بینیم که محصلین سایر روستاها بایستی به یک مدرسه خاص در یک روستای خاص بروند و همین امر علت شده به سبب بضاعت مالی و عدم وجود ابزار نقیله محصلین بعضی از روستاهای منطقه شرق استان، شاهد ترک تحصیل این محصلین بویژه دخترهای هستیم.

نیکزادی با انتقاد شدید از کارکرد بد آموزش و پرورش در شرق استان کرمان، تاکید کرد: آموزش و پرورش در شرق استان کرمان کارکرد بسیار بدی داشته هست. عمق مصیبت به میزانی فراوان هست که در آینده نزدیک شاید ما دیگر ورودی به دانشگاه های مطرح کشور را نداشته باشیم این درحالی هست که بالاترین ورودی به دانشگاه ها را در گذشته و در حوزه رشته های فنی در استان از این منطقه بوده هست.

از کارکرد وزارت آموزش و پرورش گله مند هستم و عاجزانه از دولت می خواهم که به بحث تعلیم که زیرساخت همه زیرساخت هاست در منطقه شرق استان کرمان، توجه نمایند.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی مطرح نمود: این کیفیت نامطلوب تعلیم بر زندگی و آینده شغلی فرزندان ما تاثیر خواهد گذاشت، به شکلی که غیر از آنکه توان ندارند در دانشگاه های مطرح تحصیل کنند حتی توان ندارند دیگر در امتحان های استخدامی نیز قبول گردند.

نماینده مردم شرق استان کرمان در انتهاء افزود: اگر امروز جلوی این بی کیفیتی تعلیم را نگیریم، در آینده بشدت دستخوش خواهیم گردید و دیگر جبران آن هم توان نداریم بکنیم.

صحبت از «سارا سلطانی» خبرنگار ایسنای منطقه کویر

انتهای پیام