وی اضافه کرد: از سویی در راستای پروتزهای زانو و لگن افزایش نرخ نداشته ایم و جایگاه ها درمانی مثل گذشته، پروتزهای زانو را در اختیار داشته و مریض ها از این لحاظ با مشکلی مواجه نیستند. درحال حاضر خوب ترین و با کیفیت ترین فرآورده ها پروتز زانو در کشور به ثبت دست […]

 

 وی اضافه کرد: از سویی در راستای پروتزهای زانو و لگن افزایش نرخ نداشته ایم و جایگاه ها درمانی مثل گذشته، پروتزهای زانو را در اختیار داشته و مریض ها از این لحاظ با مشکلی مواجه نیستند. درحال حاضر خوب ترین و با کیفیت ترین فرآورده ها پروتز زانو در کشور به ثبت دست یافته هست و برای بیمارانی که به این پروتزها احتیاج دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

مسائلی با بیان اینکه نرخ هر پروتز زانو ۷.۵ در عین حال این پروتزها در قالب طرح دگرگونی تندرستی نرخ گذاری شده اند و تحت نظارت های قیمتی بوده و با نوسانات ارز، افزایشی قیمتی در این زمینه نبوده هست.

مسائلی تاکید کرد: در حال حاضر دو شرکت ایرانی در تولید پروتز زانو و لگن فعالیت دارند و بجز دو شرکت ایرانی تولیدکننده پروتز، ۲۴ شرکت تامین کننده در راستای پروتز زانو و ۲۵ شرکت تامین کننده در راستای پروتز لگن در کشور فعالیت می کنند.

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل امکانات پزشکی وزارت بهداشت در مورد نحوه تخصیص ارز دولتی به حوزه امکانات پزشکی، تاکید کرد: ارز سیستم بانکی در اختیار تمامی اقلام امکانات پزشکی مورد احتیاج جایگاه ها درمانی من جمله امکانات ارتوپدی و پروتز زانو قرار می گیرد. از سویی نرخ گذاری امکانات پزشکی هم طبق تخصیص ارز سیستم بانکی انجام می گردد.

مسائلی علاوه بر این اظهار کرد: برنامه ریزی های لازم برای تامین به موقع امکانات پزشکی در راس کارهای مان در وزارت بهداشت قرار دارد و این مبحث را به طور همه روزه ارزیابی می کنیم. در عین حال در سیستم الکترونیک اداره کل امکانات پزشکی وزارت بهداشت، در سایت imed.ir

انتهای پیام