“حسین علی‌نسب”، روز سه شنبه، ۲۱ آبان ماه در بازدید از غرفه ایسنا در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در مصلای یاسوج، افزود: دوره تخصصی قرائت، دوره تربیت معلم قرآن در سپاه، دوره تربیت کادر متخصص نیروی انتظامی و کلاس‌های حفظ در خانه قرآنی در شهرک جهاد یاسوج از برنامه‌های اجرایی بنده است. وی با […]

“حسین علی‌نسب”، روز سه شنبه، ۲۱ آبان ماه در بازدید از غرفه ایسنا در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در مصلای یاسوج، افزود: دوره تخصصی قرائت، دوره تربیت معلم قرآن در سپاه، دوره تربیت کادر متخصص نیروی انتظامی و کلاس‌های حفظ در خانه قرآنی در شهرک جهاد یاسوج از برنامه‌های اجرایی بنده است.

وی با اشاره به وجود ۷۰۰ خانه قرآنی روستایی و شهری در سطح استان، اظهارکرد: از این تعداد بیش از ۲۵۰ خانه قرآن به طور رسمی فعال هستند.

این فعال قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود بیش از ۱۰ نفر ابتهال‌خوان در این استان،‌ اضافه کرد: این افراد به صورت مستمر کار نمی‌کنند و تنها در مسابقات شرکت دارند.

رئیس سابق اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از وضعیت کنونی مؤسسات قرآنی استان، بیان کرد: دولت باید تمامی برنامه‌های قرآنی را به مؤسسات واگذار کند و همچنین آموزش و پرورش مؤسسات را در شیفت مخالف مدارس و ساختمان‌های خالی مکان دهد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، علی‌نسب نبود مدیریت واحد را از جمله مشکلات مؤسسات قرآنی برشمرد و تصریح کرد: در صورت تحقق این موضوع، از پراکندگی اعتباری جلوگیری می‌شود و مجلس برای برنامه‌های قرآنی، اعتبار خاص در نظر می‌گیرد.

وی بیان کرد: متاسفانه هیچ خیر قرآنی در این استان وجود ندارد، لازم است خیران در این زمینه ورود کنند.

انتهای پیام