«فواد حسین»  این مهم را در دیدار با «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق اعلام کرد ولی با این وجود به زمان دقیق این سفرها اشاره نکرد.   وی با تاکید بر اینکه دولت جدید مشتاق است که در برقراری روابط با همه به ویژه کشورهای همسایه، سیاست متعادلی را دنبال کند […]

«فواد حسین»  این مهم را در دیدار با «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق اعلام کرد ولی با این وجود به زمان دقیق این سفرها اشاره نکرد.  
وی با تاکید بر اینکه دولت جدید مشتاق است که در برقراری روابط با همه به ویژه کشورهای همسایه، سیاست متعادلی را دنبال کند فاش کرد که نخستین سفرهای خارجی نخست وزیر با هدف تقویت روابط دوجانبه و افق‌های باز برای همکاری در راستای کسب منافع مشترک به تهران و ریاض انجام خواهد شد.  
وزیر خارجه عراق همچنین گفت که الکاظمی برای تکمیل گفت و گوی راهبردی  میان مقام‌های آمریکایی و عراقی ماه آینده میلادی (جولای) به واشنگتن سفر می‌کند.

حسین همچنین بر اهمیت احترام به حاکمیت عراق توسط کشورهای همسایه، رعایت اصول همسایگی و پیگیری رفع چالش ها و بحران ها از راه های سیاسی و دیپلماتیک تاکید کرد.  
وی هرگونه نقض یا حمله به خاک کشورش را محکوم کرد و  خواستار توقف حملات هوایی روزهای گذشته ترکیه به خاک عراق شد.  
وزیر خارجه عراق تاکید کرد که حملات ترکیه به شمال عراق تخلف و نقض آشکار پیمان ها و قوانین بین المللی است.  
به گزارش خبرنما به نقل از دفتر رسانه ای وزارت خارجه عراق، حسین و پلاسخارت همچنین با اشاره به سفر ماه آینده الکاظمی به واشنگتن، گفت وگوهای راهبردی عراق و آمریکا را در راستای منافع دو کشور و امنیت و ثبات در منطقه ارزیابی کردند.  
دو طرف در ادامه در باره برخی مسائل منطقه ای از جمله مساله فلسطین بحث و گفت و گو کردند.  
وزیر خارجه عراق گفت که موضع دائمی کشورش در راستای صلح، امنیت و آرامش در منطقه پایان دادن رژیم صهیونیستی به اشغال سرزمین فلسطین و به رسمیت شناختن حق  فلسطینی ها برای ایجاد کشور مستقل است.