به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر شامگاه جمعه بطور تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفتگو کرد. براساس این گزارش، مقامات دو طرف در این تماس تلفنی درباره موضوعات منطقه‌ای از جمله تحولات در عراق، افغانستان و ایران […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر شامگاه جمعه بطور تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفتگو کرد.

براساس این گزارش، مقامات دو طرف در این تماس تلفنی درباره موضوعات منطقه‌ای از جمله تحولات در عراق، افغانستان و ایران گفت‌وگو کردند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر پیشتر نسبت به از سرگیری مذاکرات هسته‌ای میان تهران و واشنگتن اظهار امیدواری کرده بود.

وی در این باره گفته بود: «ما معتقد هستیم که بحران میان ایران و آمریکا به نفع هیچیک از کشورهای منطقه نیست. اعتقاد ما این است که چنین بحرانی، تنش‌ها را افزایش خواهد داد».

شبکه الجزیره قطر نیز با اشاره به اینکه نشست «کمیسیون مشترک توافق هسته ای» تحت نظارت اتحادیه اروپا و مشارکت آمریکا برای اولین بار از زمان ورود بایدن به کاخ سفید در وین برگزار شد، گزارش داد: «این نشست یک گام رو به جلو برای احیای دیپلماسی در این پرونده است».