به گزارش خبرنما به نقل از تابناک به نقل از ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این کاروان نظامی آمریکایی به سوی پایگاه‌های نظامی شان در حومه الحسکه در شرق سوریه در حرکت بوده‌اند. منابع محلی در حومه تل حمیس به سانا گفته‌اند: این کاروان شامل ۳۷ خودروی نظامی از جمله کامیون‌هایی بوده که برخی […]

به گزارش خبرنما به نقل از تابناک به نقل از ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این کاروان نظامی آمریکایی به سوی پایگاه‌های نظامی شان در حومه الحسکه در شرق سوریه در حرکت بوده‌اند.

منابع محلی در حومه تل حمیس به سانا گفته‌اند: این کاروان شامل ۳۷ خودروی نظامی از جمله کامیون‌هایی بوده که برخی از آن‌ها مملو از سلاح و مهمات و برخی دیگر حامل تسلیحات لجستیکی بودند.

براساس گزارش این منابع محلی، ۳ کانتینر حامل خودرو‌های زرهی و ۸ کانتینر دیگر نیز حامل صندوق‌های بزرگ بوده که داخل آن قابل مشاهده نبوده که ابتدا راهی ناحیه “تل حمیس” بوده و از آنجا به سوی پایگاه‌های نیرو‌های اشغالگر آمریکایی در حومه الحسکه روانه شده‌اند.

اهالی حمیس گفته‌اند که ۳ خودروی نظامی ارتش آمریکا به همراه ۳ خودروی نظامی نیرو‌های دمکراتیک کرد سوریه (قسد) مجهز به تیربار از بدو ورود این کاروان به خاک سوریه آن را اسکورت می‌کردند.

نظامیان اشغالگر آمریکایی (هفتم جولای/۱۵ تیرماه) ۴۴ خودروی نظامی را از طریق این گذرگاه وارد خاک سوریه کرده بود.

نیرو‌های اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به “قسد” کنترل بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند و در ماه‌های اخیر هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده‌اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیرو‌های خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری ۱۲ مردادماه ۹۹ به نقل از «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌نظامیان نیرو‌های دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز ۱۲ مردادماه ۹۹ توافق امضا شده میان نیرو‌های دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیرو‌های دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بار‌ها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیرو‌های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.