به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نمایندگان احزاب دولت ائتلافی آلمان درنهایت در مورد رئوس سیاست مهاجرپذیری این کشور به توافق رسیدند. بدین ترتیب دولت آلمان راه ورود نیروهای متخصص به این کشور را هموار می کند.  رویکرد کلیدی این لایحه قانونی این هست که آلمان توجه دارد به علت کم بودن نیروهای متخصص در […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نمایندگان احزاب دولت ائتلافی آلمان درنهایت در مورد رئوس سیاست مهاجرپذیری این کشور به توافق رسیدند. بدین ترتیب دولت آلمان راه ورود نیروهای متخصص به این کشور را هموار می کند. 

رویکرد کلیدی این لایحه قانونی این هست که آلمان توجه دارد به علت کم بودن نیروهای متخصص در داخل کشور، این نیروها را از دیگر کشورهای جهان جذب نماید و به همین سبب می کوشد شرایط را برای جذب این متخصص ها جذاب تر کند.

قانونی که قرار هست به زودی تصویب گردد، باید شرایط ورود این متخصص ها را به آلمان آسان سازی کند. مهمترین ملاک ورود این متخصص ها به آلمان باید تخصص آنان و نیاز اقتصاد آلمان باشد.

بدین ترتیب قرار شده که مدارک تحصیلی متخصص ها با سرعت بیشتری ارزشیابی و تعلیم زبان آلمانی نیز پیش از ورود آنان به آلمان شروع گردد.

در طرح احزاب ائتلافی دولت آلمان آمده هست: نیروهای متخصص بیگانه هم حالا در آلمان به اقتصاد این کشور در رقابت با دیگر کشورهای جهان یاری بسیاری می رسانند.

نمایندگان احزاب دولت ائتلافی آلمان اعلام کرند: ما به جدایی رسیدگی به امور پناهجویان و متخصص ها بیگانه بر این باوریم.

هم زمان اما تاکید می گردد که شرایط حق اقامت در آلمان برای پناهجویانی که در این کشور اذن اقامتی ندارند، روشن خواهد گردید. در این باره آمده هست که این بیگانه ها در صورت قبول ادغام در جامعه آلمان و دریافت نکردن کمک های مالی از آلمان توان دارند در این کشور زندگی کنند.

شبکه خبری دویچه وله گزارش کرد، جذب متخصص ها بیگانه از  کشورهای اتحادیه اروپا به آلمان، اولویت اول طرح یادشده را تشکیل می دهد اما جلب متخصص ها از دیگر کشورهای جهان نیز در دستور کار احزاب ائتلافی قرار دارد.

در طرح موافقت شده از جانب وحدت احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی و حزب سوسیال دموکرات آلمان علاوه بر این آمده هست: ما قصد نداریم آلمان مرکزی برای مهاجران غیرمتخصص دیگر کشورهای جهان گردد.

انتهای پیام