امیر خجسته در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت روشن شدن تکلیف کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده و در گمرکات باقی مانده است بیان کرد: ترخیص کالاهایی که با ارز دولتی وارد کشور شده‌اند نباید در گمرک با مشکل روبرو شود. وقتی گمرک آنها را نگه می‌دارد و ترخیص نمی‌کند جای بحث […]

امیر خجسته در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت روشن شدن تکلیف کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده و در گمرکات باقی مانده است بیان کرد: ترخیص کالاهایی که با ارز دولتی وارد کشور شده‌اند نباید در گمرک با مشکل روبرو شود. وقتی گمرک آنها را نگه می‌دارد و ترخیص نمی‌کند جای بحث دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: این موضوع یا به نظارت صمت یا به گمرک بر می‌گردد. این روزها خبری به ما رسیده که هزاران کانتینر قطعات خودرو در گمرک‌ها است. علت نگهداشتن آنها در گمرک چیست؟

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در رابطه با ترخیص کالاها به گمرک تذکر داده است و اگر گمرک‌ها اقدامات لازم را در خصوص ترخیص کالاها انجام ندهند ما دست به اقدامات بعدی خواهیم زد.

وی در ادامه تاکید کرد: گمرک‌ها بدانند که فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی به طور جدی و شفاف تمام عملیات گمرک‌ها را رصد می‌کند. فراکسیون قبلاً خبر از خرید مدیریت با چندین میلیارد در یکی از گمرکات داد. اما عده‌ای یا قبول نکردند و یا آن را انکار کردند. با فشار فراکسیون مدیر عوض شد و بعد از بیرون آمدن از مدیریت دستگیر شد.

خجسته در ادامه گفت: فراکسیون با دقت بر روی گمرک‌ها نظارت دارد و گمرک‌ها احساس نکنند که نظارت فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی از آنها برداشته شده است. بعد از ایام بودجه فراکسیون یک عملیات سنگین در گمرک‌ها انجام خواهد داد.

وی در پایان بیان کرد: رئیس جدید گمرک باید مدیریت را اصلاح کند و نباید از افراد پرونده دار در گمرک استفاده کند. فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی به موضوع ترخیص کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده و در گمرکات باقی مانده‌اند ورود پیدا کرده و در یک برنامه زمان بندی شده از گمرک خواسته اقدامات لازم را انجام داده و از این بلاتکلیفی بیرون بیایند. ان‌شاءالله به زودی به نتیجه می‌رسیم.

انتهای پیام