این ورزشکاران عصر پنجشنبه  مسیر ۱۸ کیلومتری هرمز تا بندرعباس را در مدت سه ساعت پارو زدند،سعید برتینا، هومن جمالی و احمد حسن پور از باشگاه دلفین های خلیج فارس و پارسا دوخایی، حامد فصاحت و علی آبکار از باشگاه ستارگان احمدی، شش ورزشکار حاضر در این رویداد ورزشی بودند. پدال بوردها تخته هایی در […]

این ورزشکاران عصر پنجشنبه  مسیر ۱۸ کیلومتری هرمز تا بندرعباس را در مدت سه ساعت پارو زدند،سعید برتینا، هومن جمالی و احمد حسن پور از باشگاه دلفین های خلیج فارس و پارسا دوخایی، حامد فصاحت و علی آبکار از باشگاه ستارگان احمدی، شش ورزشکار حاضر در این رویداد ورزشی بودند.

پدال بوردها تخته هایی در اندازه ها و طرح های مختلف جهت موج سواری و شنارور ماندن بر روی آب هستند. با استفاده از این تخته ها ورزش مفرحی بنام «استند آپ پدل بورد» صورت می گیرد.

تاریخچه استند آپ پدال به حتی بیش از هزاران سال پیش بر می‌گردد و گفتن دقیق تاریخچه آن بسیار سخت است اما نسل جدید این وسیله شناور پر طرفدار(که پرطرفدار ترین وسیله شناور در دنیا هم هست) به سال ۱۹۴۰ و هاوایی بر می‌گردد که موج سوار حرفه‌ای اهل وایکی کی برای داشتن دید بهتر به موج سواران مجبور به ایستادن و پارو زدن بروی تخته موج خود شد. او که پس از یک تصادف رانندگی اسیب دیده بود و دچار حملات هیستریک می‌شد از شنا کردن می‌ترسید لذا مجبور به استفاده حرفه‌ای تر از تخته موج خود شد و یه این ترتیب بود که استند آپ پدال بوجود آمد. از سال ۲۰۰۰ به بعد نسل جدید این وسیله شروع به پیشرفت با سرعتی بالا گرفت که تا به امروز انواع مختلف برای کارایی‌های مختلفی از این وسیله بوجود آمد.

پدل برد رشته ورزشی حرفه ای در حوزه قهرمانی است که قراراست در المپیک ۲۰۲۴ از آن استفاده شود.