– اخبار بین الملل – به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه “دی ولت” آلمان در گزارشی نوشت: مثبت شدن تست کرونای “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه دولت های اروپایی را نگران کرده است. در ادامه این گزارش آمده است: رسانه های اروپایی امروز (پنجشنبه) ار مثبت شدن تست کرونای […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه “دی ولت” آلمان در گزارشی نوشت: مثبت شدن تست کرونای “امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه دولت های اروپایی را نگران کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: رسانه های اروپایی امروز (پنجشنبه) ار مثبت شدن تست کرونای رئیس جمهور فرانسه خبر دادند. این در حالی است که تقویم فعالیت ها و دیدارهای وی در چند روز گذشته پر بود و با چندین مقام اروپایی دیدار کرده بود. حالا این پرسش مطرح است که چه کسی باید به قرنطینه برود.

در بیانیه کاخ الیزه به سادگی اعلام شده که ماکرون روز پنج شنبه تست کرونایش مثبت شده و حدود یک هفته در قرنطینه قرار گرفته و از آنجا با ویدئو کنفرانس کارهای خود را انجام خواهد داد.

تست کرونای ماکرون بعد از مشاهده اولین علائم بیماری روز پنجشنبه انجام شده و جزئیات بیشتری درباره آن داده نشده است. ماکرون که دوشنبه آینده تولد ۴۳ سالگی اش است احتمالا این روز را باید در قرنطینه سپری کند.

نخست وزیر فرانسه هم ارتباطات نزدیکی با ماکرون داشته و بلافاصله به قرنطینه رفته و از آنجا به فعالیت های خود ادامه می دهد. کسی که نگاهی به تاریخ دیدارهای اخیر رئیس جمهور فرانسه بیاندازد می بیند که وی طی روزهای اخیر تماس های نزدیکی با بسیاری افراد داشته و چندین وعده ناهار را بدون ماسک با برخی مقامات اروپایی گذرانده است.

در این شرایط خبر ابتلای ماکرون به کرونا به ویژه سران اتحادیه اروپا که در روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته در نشستی با وی در بروکسل شرکت کردند را عصبی کرده است.

سران اروپایی دراین نشست بیش از ۲۱ ساعت را در یک اتاق بدون پنجره مذاکره کردند. محافل عالی رتبه اروپایی البته به روزنامه دی ولت آلمان اعلام کرده اند که تمام اقدامات حفاظت از سلامت در این نشست رعایت شده است. تا به حال هیچ یک از سران اروپایی از تست مثبت کرونای خود خبر نداده اند.

کاخ الیزه هم هنوز به این سوال که آیا رئیس جمهور فرانسه ممکن است کرونا را به دیگر همتایان اروپایی خود منتقل کرده باشد پاسخی نداده است. این احتمال داده می شود که ماکرون در حین سفر به بروکسل به این ویروس آلوده شده باشد.

ماکرون بعد از نشست اتحادیه اروپا هم با افراد زیاد و برخی سران اروپایی دیدارهایی داشته است. وی روز دوشنبه به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس سازمان همکاری و اقتصادی توسعه OECD با “پدرو سانچز”، نخست وزیر اسپانیا دیدار کرده و با او غذا خورد. نخست وزیر اسپانیا هم اعلام کرده که تا ۲۴ دسامبر به قرنطینه می رود.

ماکرون به کرونا مبتلا شدماکرون دوم دی‌ماه به لبنان سفر خواهد کردلبنان| تغییر برنامه سفر ماکرون به بیروت/ تشکیل دولت همچنان در بن‌بست

“چارلز میشل”، رئیس شورای اروپایی و “آنجل گوریا”، دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه هم در این صرف ناهار در کاخ الیزه حضور داشتند. بر اساس اطلاعات رسمی این دو مقام اروپایی به عنوان اشخاص مرتبط با ماکرون مطرح نیستند چرا که به اندازه کافی با او فاصله داشتند.

“آنتونیو کوستا”، نخست وزیر پرتغال هم روز چهارشنبه و یک روز قبل از مثبت شدن تست کرونای ماکرون در کاخ الیزه با وی ناهار صرف کرده بود. دفتر نخست وزیری اعلام کرده که کوستا هم سریعا به قرنطینه رفته است.

ماکرون همچنین روز سه شنبه با رئیس مجلس ملی فرانسه و برخی مقامات این نهاد مردمی در کشورش دیدار داشته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

ماکرون دوشنبه بعد از ظهر هم با برخی شهروندان در کنوانسیون آب و هوا شرکت کرد و در یک اتاق بزرگ و بدون پنجره چندین ساعت به سوالات حدود ۱۵۰ نفر از فرانسوی ها پاسخ داد.

البته کاخ الیزه بر این فرض است که ماکرون این ویروس را در این دیدار به کسی منتقل نکرده چرا که فاصله ها رعایت شده و از ماسک استفاده شده است.

دفتر بریژیت ماری-کلود مکرون ،همسر رئیس جمهور فرانسه هم خبر داده که بریژیت به عنوان یک فرد مرتبط با ماکرون در قرنطینه قرار گرفته اما تا به حال علامتی از این بیماری را نشان نداده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در پیامی فوری برای ماکرون آرزوی بهبودی کرده است. صدر اعظم اتریش و آلمان هم در پیام هایی برای ماکرون آرزوی بهبودی سریع را کردند.