ابراهیم نصیری در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به اظهارات معاون برنامه‌ریزی فرماندار اهواز مبنی بر این که نظارت اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان بر باشگاه‌ها در روزهای بحرانی کرونا بسیار ضعیف بوده و نمره این اداره کل منفی است، اظهارکرد: تنها قشری که تاکنون بیشترین آسیب را در کرونا دیده، جامعه ورزش و جوانان خوزستان […]

ابراهیم نصیری در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به اظهارات معاون برنامه‌ریزی فرماندار اهواز مبنی بر این که نظارت اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان بر باشگاه‌ها در روزهای بحرانی کرونا بسیار ضعیف بوده و نمره این اداره کل منفی است، اظهارکرد: تنها قشری که تاکنون بیشترین آسیب را در کرونا دیده، جامعه ورزش و جوانان خوزستان است. حدود ۱۰۰ استخر استان یک سالی است که تعطیل هستند، ضمن این که ۱۳۰۰ باشگاه ورزشی خوزستان در سه ماه ابتدایی شیوع کرونا تعطیل بودند و با اعلام وضعیت زرد و نارنجی در استان، با رعایت محدودیت زمانی، اقدام به بازگشایی کردند. همچنین اماکن دولتی ما عموما همچنان تعطیل هستند و رشته های پربرخورد نیز فعالیتی ندارند.

وی بیان کرد: ضمن این که آقای احمدی شما معاون فرماندار اهواز هستی و اجازه نداری در مورد اداره کل ورزش و جوانان خوزستان اظهار نظر کنی و قضاوت در مورد عملکرد دستگاه در ستاد استانی کرونا بر عهده متولی امر یعنی دانشگاه علوم پزشکی است نه جنابعالی. آقای احمدی شما اجازه نداری درباره زحمات همکاران من قضاوت کنی. شما فقط می توانی در مورد اهواز صحبت کنی نه استان.

معاون اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: باشگاه ها تنها پایگاه های اجتماعی هستند که در دوران کرونا بدبختی های بسیار کشیده اند و آقای احمدی شما نیز یک قدم هم برای سرپا ماندن آن ها بر نداشتید. باشگاه ها خاک ریز اول مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی هستند و نباید با چنین اظهارنظراتی جامعه ورزش خوزستان را دلسرد کنید.

وی افزود: اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نظارت شدیدی بر عملکرد باشگاه ها دارد و حتی با باشگاه های متخلف برخورد قاطعانه داشته ایم. شاید آقای احمدی شما در این زمینه اطلاع نداشته باشی که گفته ای “نظارت اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان بر باشگاه‌ها در روزهای بحرانی کرونا بسیار ضعیف بوده است”. در دوران کرونا بیشترین آسیب را ورزش دید اما همراهی این جامعه نیز بسیار خوب بوده است و نباید با این لحن در مورد اداره کل ورزش و جوانان خوزستان صحبت شود. آقای احمدی اگر ورزش را تعطیل کنیم، خوب است؟

نصیری گفت: تمام ۳۰۰ باشگاه ما در اهواز قانون مدار و قابل احترام هستند و نظارت کافی بر آن ها وجود داشته و دارد.

وی افزود: در بازرسی های انجام شده نیز ۶۴ باشگاه ورزشی را به اداره اماکن عمومی جهت ابلاغِ تذکر و برخورد معرفی کردیم، ضمن این که چهار باشگاه و در یکی از شهرستان ها یک باب زمین چمن مصنوعی پلمب شدند. در ضمن آقای احمدی شما اگر کارکرد باشگاه های ورزشی و ورزش را در ارتقای سیستم دفاعی بدن و تقویت سیستم ایمنی جسمانی می‌دانستید، به دنبال برخورد نبودید. ضمنا هر باشگاهی در هر مقیاسی پروتکل ها را رعایت نکند، ما نیز موافق برخورد هستیم و برخورد هم کرده ایم. ضمن این که ما تمام میزبانی های مسابقات استانی و اردوهای تیم ملی را لغو کردیم زیرا تمکین به دستورالعمل ها برای مان اهمیت داشت.

انتهای پیام