سایت روزنامه «واشنگتن پست» درباره برتری ۲ بر یک اولسان هیوندای مقابل پرسپولیس،‌ در فینال لیگ قهرمانان آسیا نوشت: ۲ گل مهاجم برزیلی باعث شد ببرها (لقب اولسان) به بازی برگردند و در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس پیروز شوند. اولسان نیمه اول بازی را کنترل کرد، اما اشتباه پارک جوهو به مهدی عبدی […]

سایت روزنامه «واشنگتن پست» درباره برتری ۲ بر یک اولسان هیوندای مقابل پرسپولیس،‌ در فینال لیگ قهرمانان آسیا نوشت: ۲ گل مهاجم برزیلی باعث شد ببرها (لقب اولسان) به بازی برگردند و در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس پیروز شوند. اولسان نیمه اول بازی را کنترل کرد، اما اشتباه پارک جوهو به مهدی عبدی اجازه داد پرسپولیس با یک شوت آرام در دقیقه ۴۵ پیش بیفتد، اما زمان لازم برای قهرمان ۲۰۱۲ در نیمه اول وجود داشت.

یون بیت‌گارام که در دقیقه ۹ توپ را به تیر دروازه زده بود، توسط احمد نوراللهی سرنگون شد. پنالتی جونیور نگرائو توسط حامد لک مهار شد، اما آقای گل K لیگ در سال ۲۰۲۰، دروازه پرسپولیس را در ریباند باز کرد. اولسان هشت دقیقه بعد از آغاز مجدد نیمه دوم با هند مهدی شیری صاحب پنالتی شد که این بار مهاجم برزیلی برای زدن هفتمین گل خود در مسابقات اشتباه نکرد.

پرسپولیس به حریف فشار آورد، اما با وجود ادعای پنالتی بازیکنان این تیم در فاصله پنج دقیقه تا پایان مسابقه، نتوانست گل تساوی را به ثمر برساند. این نتیجه باعث شد ایران همچنان به دنبال نخستین قهرمانی قاره‌ای خود از سال ۱۹۹۳ باشد. در حالی که کره جنوبی پنج جام بیشتر از ژاپن یعنی ۱۲ قهرمانی دارد. پرسپولیس در فینال سال ۲۰۱۸ هم شکست خورده بود.