آفتاب نیوز : محمود واعظی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که در زمینه ارزیابی خسارت های متاثر از سیل در این استان برگزار شد، عنوان نمود: وقتی دستمان تهی هست و توان نداریم پاسخگوی همه نیازهای مردم در منطقه های بحرانی باشیم دست کم باید آنان را تکریم و به گفت وگو […]

آفتاب نیوز : محمود واعظی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که در زمینه ارزیابی خسارت های متاثر از سیل در این استان برگزار شد، عنوان نمود: وقتی دستمان تهی هست و توان نداریم پاسخگوی همه نیازهای مردم در منطقه های بحرانی باشیم دست کم باید آنان را تکریم و به گفت وگو هایشان گوش بدهیم و بدون ظاهرسازی کنار آنان بمانیم؛  همدلی که در این زمان با هدف کمک و خدمات رسانی به مردم در بین مسئولین ایجاد شده قابل تقدیر هست و به شکلی عبادت محسوب می گردد.
وی اضافه کرد: به صورت حتم در حالتی که مردم منطقه حضور پر رنگ در این بحران نداشتند و پا به پای مسئولین در صحنه حاضر نبودند؛ وضع در این زمان این چنین نبود.
ریاست دفتر ریاست جمهور تصریح نمود: انقلاب اسلامی از روز اول متکی به مردم بوده و بدون شک در هر برحه از زمان که مردم و مسئولین در کنار هم بوده اند، توفیق زیادی حاصل شده و در هرجایی که این دو نهاد از یکدیگر فاصله گرفتند، ناکامی حاصل شده هست.
وی اظهار کرد: تا به حال در حد توان امکانات به سمت منطقه های بحرانی گسیل شده ولی با این وجود باید امکانات و امکانات موجود را مدیریت و عدالت در خدمات رسانی بین همه منطقه های را ایجاد نمود.
واعظی با اشاره به ارتباط وزیر کشور با استاندار خوزستان و اعزام نمایندگانی از سوی هیئت دولت اظهار کرد: ریاست جمهور به طور مستمر حساسیت و دغدغه های زیادی نسبت به مسائل و مشکلات خوزستان داشته و فرمان رسیدگی به خوزستان بیشتر از دیگر نقاط را داده بودند.
وی علاوه بر این با اشاره به اتمام بودجه ماده ۱۰ و تبصره ۱۲ در سال ۹۷ اظهار کرد: این اعتبارات به اتمام دست یافته ولی همچنان بدهکاری هایی در این حوزه داریم، در نتیجه توان نداریم قولی برای پرداخت خسارت دارا باشیم ولی پیگیری هایی در این زمینه صورت خواهد گرفت.
ریاست دفتر ریاست جمهور اضافه کرد: با توجه به حدس بارندگی های خوب برای بهار خوزستان باید از امروز برای اردیبهشت ماه برنامه ریزی های لازم را دارا باشیم تا مشکلی در این مورد پیش نیاید. در بعضی از رودخانه های استان خوزستان در یک مقطعی ظرفیت وسیع ای از آب گذر می کرد اما در این زمان به سبب لایروبی نشدن رودخانه های استان تنها ۴۰ درصد از توان قبلی برای گذر آب در اختیار دارند.
وی با بیان اینکه پیشنهاد تکمیل سد بختیاری نیز به عنوان پشتیبان سد دز مورد ارزیابی قرار می گیرد، تصریح کرد: باید این لایروبی ها را موردنظر داشت تا آب با ظرفیت و سرعت قابل تحمل از رودخانه های استان گذر کند.
واعظی اظهار کرد: شرکت های متفاوت فعال در استان باید در زمینه رفاه و آبادانی خوزستان کارهای شایسته ای دارا باشند؛ علی رغم مشکلات متفاوت در کشور نباید مردم را ناامید کرد، برای هر کدام از مشکلات من جمله فروش نفت راهکارهای متناسبی اتخاذ شده هست. سازمان برنامه و بودجه با وزارت نیرو برای لایروبی رودخانه های استان برنامه ریزی لازم را دارا باشند.
مرجع: مهر