به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا،  محمود واعظی در جمع خبرنگاران در مورد حاشیه های جلسه  امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، اظهار کرد: شاهد بودیم در شبی که سندهای ذی ربط به خزر امضا گردید رسانه های بیگانه  سخن هایی مطرح نمودند که متاسفانه در داخل هم قدری بازتاب داشت. هیچگاه بحث ۵۰/. […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا،  محمود واعظی در جمع خبرنگاران در مورد حاشیه های جلسه  امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، اظهار کرد: شاهد بودیم در شبی که سندهای ذی ربط به خزر امضا گردید رسانه های بیگانه  سخن هایی مطرح نمودند که متاسفانه در داخل هم قدری بازتاب داشت. هیچگاه بحث ۵۰/. قسمت روسیه از دریای خزر مطرح نبوده هست. وقتی بحث ۵۰/. مطرح می گردد؛ یعنی منحصرا یک طرف ایران یک طرف روسیه ؛ اما الان روسیه بحث ۱۷/. را با همسایگان خزر درمیان گذاشت .
وی دنبال کرد: ما در این عزیمت بحث نظامی بودن دریای خزر ، شیلات، کشتی رانی وامنیت را مطرح نمودیم. می اندیشیم در گفتگوها آینده ما توان داریم موضوعات بیشتری مطرح کنیم، بحث حریم ساحلی هم با اهمیت بود.
واعظی در رابطه با موضوعات مطرح گردیده در جلسه هیئت دولت این هفته نیز اظهار کرد: در مورد شرایط سیاسی کشور وزیر کشور گزارش خوبی ارایه داد، در جمع بندی آقای ریاست جمهور تاکید کرد به طور مستمر به نیازمندی های مردم باید توجه بیشتری کنیم .
وی اضافه کرد: مردم با گرانی مشکل دارند وزارت صمت مامور گردید نظارت بیشتری بر نرخ ها داشته باشد . در جلسه بعدی قرار گردید موضوعاتی که مورد توجه مردم به ویژه اقشار ضعیف هست طرح گردد.
وی در رابطه با مبحث تغیرات در کابینه اظهار کرد: بحثی که من پیش تر مطرح نمودم را نتیجه اش را نگاه کردید ، بحث ورود همتی به کابینه بود. سیاست دولت این هست که ما تغییر را برای تغییر قصد نداریم برای اصلاح می خواهیم.
واعظی درمورد انتخاب سخنگوی دولت نیز اظهار کرد: مدتی نیست که دولت سخنگو ندارد، دو هفته هست. قطعا سخنگو انتخاب می گردد.
وی پس از آن اظهار کرد: من هیچ نامه ای از قالیباف دریافت نکردم. ضمن اینکه رییس جمهور تصریح کردند تا وقتی که سخنگو انتخاب می گردد همه وزرا و اعضای کابینه موظف می باشند ارتباطشان را با رسانه ها بیش تر و عزیمت استانی زیادتر بروند.
وی در مورد اینکه به چه سبب جزئیاتی از جلسه سران سه قوه منتشر نمی توان نیز تضریح کرد: نشست ها دو ساعت و دوساعت و نیم هست موضوعات بسیار مهمی طرح می کنند که همه مفادش به جمع بندی نمی توان. بعد جمع بندی به نظر رهبری می رسد و بعد اعلام می گردد. ما مردم را در جریان کلیات مبحث قرار می دهیم وقتی تایید گردید جزئات را به مردم می گوییم.
انتهای پیام